Po několika příchodech hráčů řeší trenér hokejistů HC Baník Sokolov Karel Potužník dilema. Kým nahradit zraněného Ladislava Veverku, který si natrhl vazy a na osm týdnů je mimo hru.
„Bude nám chybět nejen zkušený hráč, ale také kapitán a spoluhráč Polesného. Jeho role v týmu je jasná,“ je si vědom kouč Baníku. Variant na dočasné řešení má trenér několik. „Nejpravděpodobnější se jeví obsazení Eismanna anebo Soukupa. V záloze mám ještě další posuny, vyzkoušíme to ve zbývajících dvou přípravných zápasech,“ věří Potužník, že za tak krátkou dobu najde optimální řešení.
Jinak se přes léto mužstvo vydatně posílilo. Naposledy přišel zkušený obránce Radek Nerad, naposledy hrající v Klášterci. „Tak to je stoprocentní posila, kvalitní hokejista. Na hřišti je znát a určitě nám pomůže. Snad se mu vyhnou zranění,“ doufá trenér.
Manažer HC Baník Petr Vilhelm přes léto zapracoval a přivedl i další hráče. Kromě Nerada a nedavno zmíněného Polesného to jsou Jan Soukup, útočník z K. Varů, obránce Zdeněk Pavlas, sokolovský odchovanec naposledy hrající v Jablonci, bek Martin Toms s K. Varů anebo liberecký útočník Jiří Loskot. „Ten se jevil slušně. Kromě něj bude velkou posilou i Soukup, ale také ti ostatní mladí jsou na úrovni. A nepočítám, že přišel brankář Tomáš Závorka, který se Schafhauserem vytvořil vyrovnanou dvojici,“ mnul si ruce Potužník.
Přesto není všem problémůpm konec. „Co stále řešíme je obranná hra a také proměňování šancí. To jsou věci, na kterých do začátku ligy ještě musíme zapracovat,“ přiznává Potužník. Ten dal přes léto šanci i mladým hráčům.
„Do přípravných zápasů zasáhli junioři Ozom, Děkan, Račanský, Louthan, Van Vandenburg, vyzkoušeli se Kalousek nebo Slovák. Rozšíříli jsme tím konkurenci na postech,“ dodal kouč.
Naopak tým po letech opustil Csipka, skončil Anderle, a pracovně vytížení Krátký a Koněvalík. "Dlouhodobě zraněný je Mudra, který má problémy s nohama," zakončil výčet absencí sokolovský trenér.