Zápasem s Pelhřimovem začne pro hokejisty HC Baník Sokolovv sobotučást sudá–lichá, ve které se střetnou s celky skupiny střed. Soupeřem jim od 17 hodin bude celek HC Spartak Pelhřimov.
Hokejisté Baníkuvyužili vánoční přestávky k tréninku. „Myslím si, že jsme dobře potrénovali. Vlastně jsme doháněli tréninkové manko, neboť v závěru roku jsme se shcázeli spíše jen k zápasům. Na tréninky chodilo jen málo hráčů,“ narážel trenér Karel Potužník na početnou marodku či pracovní vytížení hráčů.
Hráčský kádr se mu ale pomalu dal dohromady. „Po zranění začal trénoval Kukla, předtím toho moc nenatrénovali Ozom nebo Mudra, ale teď se to zlepšilo. Mrzí mě jen onemocnění Veverky, u kterého nevíme, jestli do zítřejšího zápasu zasáhne,“ lituje kouč případné ztráty kapitána týmu. A ani v tomto utkání nebude moct nastoupit obránce Rybár. „Stále má problémy se zády. Vlastně nám zatím odehrál jen dva zápasy,“ dodal ke ztrátám Potužník. Vyrovnat se bude muset i s ukončením střídavého startu obránce Nováka. „Uvidíme, jak na tom s obránci budeme. Zatím se vrátil do Varů,“ podotkl manažer Baníku Petr Vilhelm.
Snahou sokolovských hokejistů bude na domácím ledě úspět. „Venku se nám totiž nedaří dlouhodobě, tak alespoň doma bychom chtěli bodovat. Věřím, že nám ty tréninky pomohly,“ doufá sokolovský lodivod.
O soupeři z Pelhřimova toho trenér moc neví. „Prakticky tam znám jen dva hráče. Je to mužstvo, ve kterém hrají hráči z Jihočeských krajů. Myslím si ale, že se dá hrát s každým i z skupiny střed. Někde jinde budou asi jen velice silné Benátky, které chtějí postoupit, ale ty ostatní mužstva budou hratelná,“ myslí si Potužník. Také v tomto zápase se bude moct spolehnout na juniorskou výpomoc. „Ti v lize pokračují až v neděli, takže je využijeme. A v dalších zápasech to pak budeme řešit utkání po utkání,“ dodal kouč Potužník.

Něco o Pelhřimovu

Letos prožívá HC Spartak Pelhřimov nejlepší sezonu, neboť předtím hrál tento soupeř povětšinou na dně tabulky. Tým, v jehož dresu končil druholigovou kariéru Vráťa Hřeben, však těží z výhodné geografické polohy a opírá se o hráče, kteří hráli vyšší soutěže v Havlíčkově Brodě nebo Jihlavě. Z hráčů, kteří mají zkušenosti z první ligy, lze jmenovat např. Martina Melouna, Martina Tecla nebo Marka Anderleho. Za Pelhřimov také letos nastoupili junioři HC Slavie Praha, ať už to je Stromko, Ondráček nebo Holec. Branku Pelhřimova hájí mladý David Adamec, který již chytal v první lize za Olomouc a nastoupil i v extralize za Znojmo.