Vítěznou vlnu by si přáli protáhnout hokejisté HC Baník Sokolov. Ti k utkání 12. kola druhé ligy zajíždí v neděli na led Litoměřic. Nováčka soutěže, kterému se zatím moc nedaří.
Trenér baníkovců Karel Potužník má zatím radost z toho, že marodky nedosahuje závratných výšin. „Prakticky mimo jsou jen dva hráči. Eismann má angínu a Račanský zraněné koleno. Zcela fit ještě není Kukla, ale věřím, že se do zápasu dá dohromady,“ doufá sokolovský kouč.
Kdo naopak nebude chybět na sto procent je kapitán Veverka, který si už odstál jednozápasový trest a v neděli už bude opět k dispozici. „To je moc dobře. Budeme tím mít zkompletovaný první útok,“ dodal trenér k návratu sokolovské ikony.
Mužstvo Litoměřic je pro trenéra Potužníka trochu neznámou. „Víme o něm, že je to nováček soutěže a hraje bojovný hokej. Zejména doma hraje agresivně,“ poznamenal trenér. Účel to však zatím asi moc neplní, neboť Litoměřice naposledy vyhrály ve třetím kole. Od té doby se trápí a sbírá celkem vysoké porážky. V posledních dvou kolech nestačil na Kobru 4:1, které dal Baník doma deset branek. A před týdnem prohrál v Mělníku taktéž 4:1.
„My ale nesmíme nic podcenit a do Litoměřice jedeme jednoznačně s cílem vyhrát,“ dal trenér jasně najevo své úmysly. „Sice nám moc nesedí, že hrajeme teď třikrát v neděli, ale musíme se s tím nějak srovnat. Čeká nás těžký listopad a body z Litoměřic by se nám hodily,“ přemýšli Potužník.
Kouč by si stejně jako hráči moc přál, aby mužstvo navázalo na výkony ze dvou posledních utkání. „Snad vyhrajeme i potřetí v řadě. Jdeme zápas od zápasu a pro výhru musíme udělat maximum,“ dodal trenér sokolovských hokejistů.