Těsnou porážku 1:0 musel po utkání v Rokycanech skousnout trenér HC Baník Sokolov Karel Potužník. Duel na ledě vedoucího celku ligy rozhodl gól už ze druhé minuty.
„Takové porážky bolí daleko více než když někde dostanete deset branek. Snad to na nás nezanechá nějaké stopy,“ doufá sokolovský kouč, který ale uznal kvality rokycanského soupeře. „Domácí si výhru zasloužili. Na druhou ligu mají fantastické mužstvo, ve kterém nechybí hráči s extraligovými zkušenostmi. Navíc mají vynikající podmínky, takže není divu, že se netají ambicemi na postup do první ligy,“ našel trenér rozdíl mezi celky.
Baník ale poznamenaly absence hned čtyř hráčů, kteří patří mezi opory mužstva. „Kromě Kukly nakonec nejel nachlazený Polesný, chyběli také Jor a Rybár. Tím vlastně utrpěla naše útočná činnost. Musím přiznat, že v útoku jsme nebyli tak nebezpeční jako předtím. A také šancí jsme si moc nevypracovali,“ všiml si Potužník.
Přesto mohl Baník pomýšlet alespoň na vstřelení branky. „Krátce po inkasované brance měl takovou pološanci Dobřemysl a v závěru jel sám na bránu Kašpar. Jenže ani jeden nedal, i když si myslím, že takové šance by se dávat mohly,“ podotkl Potužník. Celkově ale baníkovci moc příležitostí neměli. „Do více vyložených šancí jsme se tentokrát nedostali. Naopak nás opět výrazně podržel brankář Závorka, který chytal famozně,“ pochválil trenér již poněkolikáté v sezoně sokolovskou jedničku mezi tyčemi.