Ani v dalším utkání části sudá–lichá se hokejistům Baníku Sokolov nedařilo. Po porážce v Pelhřimově prohráli i doma s Pískem 2:5 (psali jsme včera).
Trenér baníkovců Karel Potužník moc radosti v těchto dnech nemá. „Už ani nevím, co k zápasům říkat. Ke to pořád to samé dokola, máme šance, ale nedáváme je. Naopak soupeř po našich hrubkách promění co může,“ popsal trenér stručně průběh posledních zápasů. K alibismu se ale trenér nepřiklání a na neproměněné šance se nevymlouvá. „Soupeř byl prostě lepší, to je fakt. My máme nějakou kvalitu kádru, soupeř také,“ upřímně říká Potužník.
Proti Písku však Baník nehrál nejhorší zápas. „Myslím si, že jsme sehráli dobrý duel. V úvodu jsme měli šance, jenže pak udělal chybu Pech a Písek vedl. A na 0:2 šli hosté do vedení po nedorozumění Veverky, který týden nehrál. Na dva góly soupeře jsme pak při jeho kvalitě jen těžko odpovídali,“ shrnul trenér zbytek utkání.
Vrásky mu dělají přibývající absence v kádru. „Zraněný se obránce Toms a další bek Pavlas dostal pukem do obličeje, kde utrpěl dost ošklivé zranění a do konce sezony se už asi nestihne uzdravit. Do obrany tak pak musel zaskočit útočník Formánek,“ počítal Potužník. A aby toho nebylo málo, tak se v závěru utkání nechal vyloučit Soukup. Dostal trest ve hře a čeká ho zřejmě nekolikazápasový trest. „Při bitce sundal rukavice, takže hrát asi nebude déle,“ myslí si kouč.
I přes porážku si Baník drží osmou příčku zaručující postup do play–off. „Zítra jedeme do Benátek a kromě již zmíněných oslabení nebude hrát ani Dobřemysl z pracovních důvodů,“ podotkl trenér.
Ostatní výsledky: Děčín – Nymburk 3:1, Řisuty – Kolín 9:5, Jablonec – Pelhřimov 2:6, Roudnice – Benátky 2:10, Slaný – K. Hora 3:2, Chrudim – Litoměřice 8:0, Milevsko – Mělník 7:1, Tábor – Klatovy 0:1, V. Meziříčí – Klášterec 1:1 po prodloužení, Benátky – Rokycany 2:1, J. Hradec – Kobra 4:2