Hokejisté Baníku Sokolov zítra od 17 hodin v utkání 18. kola druhé ligy hostí celek Vlků Jablonec nad Nisou. Oba dva týmy v týdnu prohráli. Baníkovci padli jen těsně 1:0 na ledě vedoucích Rokycan a Jablonec doma nestačil na Litoměřice, kterým podlehl vysoko 3:9.
Trenérovi Karli Potužníkovi ve středu chyběli čtyři hráči. Přesto Baník sehrál s ambiciozními Rokycany vyrovnanou partii. „Hráčům vlastně ani nemám co vytknout. Dokonce obstáli při dvojnásobném oslabení. Jenže se nám nedařilo v útoku,“ prozradil trenér hlavní rozdíl mezi mužstvy.
V sobotuby se tak Sokolovákům hodilo bodovat naplno. „Potřebujeme vyhrát, ale bude záležet, jak na tom budou hráči zdravotně a jestli se dostanou z nachlazení. Proto jsme ve čtvrtek ani netrénovali a hráči jen rehabilitovali,“ poznamenal Potužník k přípravě na zřejmě vyrovnaný souboj. Baník je totiž na osmém místě s 23 body, Jablonec se drží na šesté příčce a má o čtyři body víc. Bilance sokolovských hokejistů na domácím ledě je následující: z osmi zápasů uhrál patnáct bodů, čtyřikrát vyhrál, dvakrát remizoval a dvakrát odešel z ledu poražen. Jablonec naopak venku z devíti utkání přivezl deset bodů, dvakrát vyhrál, třikrát remizoval a čtyřikrát prohrál.
Jablonecký soupeř má podobné složení kádru jako HC Baník. „Je to vyloženě útočný soupeř, něco jako Klatovy nebo Rokycany. Prostě mužstvo, které má v kádru mladé hráče. To je něco podobného jako my, takže bude záležet hlavně na tom, jak se dá kdo dohromady. My přesto uděláme všechno pro to, abychom dnes vyhráli,“ slibuje trenér stoprocentní nasazení jeho svěřenců.
Baník pak hraje ve středu 12. prosince opět doma. V předehrávce 22. kola od 18 hodin hostí Litoměřice. „Bylo by super udělat z těchto dvou domácích zápasů šest bodů,“ přeje si trenér Potužník.