Ráno před sobotním zápasem pozitivní testy rozbily hornickou sestavu. „Bylo to pět hráčů z prvních dvou pětek, pro nás to bylo velké oslabení. Nechci říct, že kluci, kteří nastoupili, se tam nevydali ze všeho, odbojovali to, ale určitá kvalita a herní praxe nám scházely,“ přibližuje sokolovský trenér Tomáš Hamara. Baník tak nastoupil bez Vracovského, Guta, Osmíka, Tůmy a Primuly.

Hosté z Třebíče si vypracovali v průběhu dvou třetin vedení 0:2, na začátku třetí části domácí v dvojnásobné přesilovce snížili Weinholdem. Vyrovnat se ale Sokolovu nepodařilo, klíčovou pasáž přetočili na svou stranu hosté z Horácka. „Za stavu 1:2 tam jedeme sami na bránu, neproměníme. Hodně jsme se tam tlačili, otevřeli jsme to. Pak se tam Třebíč dostala do pásma a tečovanou střelou zápas rozhodli,“ popisuje kouč Baníku.

Notně oslabený Sokolov na Třebíč nestačil. „Jsme z porážky zklamaní, i z celého vývoje utkání, nebyl to optimální výkon. V určitých momentech zápasu jsme byli trošku bezradní, oni výborně bránili, byli dobře organizovaní, blokovali střely. My jsme se přes ně nedokázali dostat,“ přiznává Tomáš Hamara.

Když už se jeho svěřenci do zakončení dostali, nebylo řešení ideální. „Hledali jsme tam finální přihrávku místo toho, abychom tam zkusili vystřelit, tečovat, jít před bránu, kde to bolí,“ poukázal sokolovský trenér.

Šanci na reparát měli horníci již v pondělí v Litoměřicích, tento duel, stejně jako ten středeční v Kolíně ale klub aktuálně odložil. 

HC Baník Sokolov – SK Horácká Slavia Třebíč 1:3 (0:1,0:1, 1:1).

Branky: 41:18 Weinhold (Pohl, Kverka) – 6:40 Šťovíček (Nedvídek, Křehlík), 21:05 Bittner (Nedbal, Vodný), 55:19 Ferda (Zukal, Nedbal).
Rozhodčí: Jakub Šindel, Jan Hucl – Štefan Belko, Pavel Sedláček.
Vyloučení – 2 min.: 5:4, 10 min. (OT): 1:0. Navíc Rulík – 10 min. Využití: 1:1.
Sokolov: Kašpar – Pohl, Houdek, Kadeřávek, Weinhold, Klejna, Tureček, Sýkora – Kadlec, Kverka „A“, Šik, Jiskra, Vrána J., Kropáček, Švec, Rohan T. „C“, Vildumetz, Adámek, Křemen, Rulík
Trenér: Tomáš Hamara a Petr Holejšovský.
Třebíč: Jekel – Nedbal, Zukal, Furch, Bartejs, Chalupa, Hlaváč – Vodný „A“, Nedvídek „C“, Šťovíček, Krliš, Bittner „A“, Psota, Kratochvíl, Kořenek, Ferda, Křehlík, Michálek, Hrubec Trenér: Jaroslav Barvíř a David Dolníček.