Jižv sobotuzačne hokejistům HC Baník Sokolov nová sezona ve druhé lize. Do cílů zapomenout na tu uplynulou nepovedenou vstoupí hráči Baníku soubojem s Juniorem Mělník.
Trenérdomácího celkuKarel Potužník ale do utkání nepošle kompletní sestavu. „Chybět bude už dříve avizovaný Veverka, k němu se připojili Dobřemysl, Soukup, otazník visí nad startem Diblíka, který má z tréninku nastřelenou nohu. A do utkání nezasáhnou ani Mudra, který je teprve pár dní na ledě, a ani Loskot, který je taktéž bez tréninku,“ odůvodnil všechny absence staronový trenér.
Tím ale domácí příjdou o zkušenost. „Ta bude určitě chybět, ale máme poměrně široký kádr av týmu i dravé juniory, takže věřím, že se to bojovností vyrovná,“ doufá kouč.
Jak nasoupeře hrát trenér neřešil. „Teď se ta mužstva přes léto strašně měnila, takže je těřké odhadovat s čím Mělník přijede a jak bude hrát. My máme své dané, budeme se snažit hrát svou hru,“ myslí si Potužník.
Kromě absencí několika hráčů ho ale přeci jenom trápí ještě jedna věc. „Mám trochu obavy z toho, že jsme nerozehraní. Dva přípravné zápasy nám totiž soupeři zrušili a nerozehranost na nás byla patrná třeba naposledy v Rokycanech, kde jsme se první třetinu hledali a až ty další se to zlepšilo,“ prozradil trenér minusy.
Přesto Baník věří, že úvodní zápas zvládne. „Pro nás je to důležité, zvláště po loňské sezoně, která nevyšla. Pro některé hráče to bude premiéra, tak doufejme, že úspěšná. Hráči jsou na sezonu připraveni,“ dodal trenér před úvodním buly.
Utkání s Mělníkem začíná na sokolovském zimáku v 17 hodin.