Výhra, přestože hosté nebyli zdaleka kompletní. „Sestavu jsme trošku látali, nenastoupil Sláma, který sice jel s námi, ale neměl ještě připraveny papíry, nakonec nebyl k dispozici ani David Hruška, se kterým jsme počítali, ale odjel na dvoudenní zkoušku do německého Regensburgu," přibližuje staronový kouč hornického celku Rostislav Kurfürst.

Jeho svěřenci po bezbrankové první třetině udeřili ve druhé dvacetiminutovce hned třikrát. Postupně se trefili Kukla, Musil a Rulík. Ve 33. minutě tak svítilo na světelné tabuli skóre 0:3.

Potom se Pražanům podařilo snížit. „Po naší chybě jsme dostali takový smolný gól. V následné pasáži jsme byli i vinou několika vyloučení pod tlakem," přiznal sokolovský trenér.

Po několika minutách se hosté oklepali a vrátili ke své hře, kterou korunoval kapitán Šik krátce před závěrečnou sirénou čtvrtou brankou. „Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem. Podali jsme solidní výkon, kolektivní. Všichni, co tam byli, odvedli maximum toho, co měli. Na našich hráčích bylo vidět, že chtějí vyhrát, to rozhodlo," říká lodivod Sokolova.

V sobotu se hokejisté Baníku představí na vlastním ledě proti Jablonci, který v prvním kole překvapivě padl s Kláštercem 2:5. „Bude to těžké. Jablonec doma prohrál, přijede nabuzený, budou chtít body, ale hrajeme před svými fanoušky a výhru z Kobry chceme potvrdit," má jasno Rostislav Kurfürst. Ten by už měl mít k dispozici jak Slámu, tak hvězdnou výpomoc v podobě odchovance Davida Hrušky.

HC Kobra Praha – HC Baník Sokolov 1:4 (0:0, 1:3, 0:1).
Branky: 38. Slanina (Semrad)23. Kukla (Hruška P.), 32. Musil (Michálek, Kuběna), 33. Rulík (Kukla), 60. Šik (Michálek).
Sokolov: P. Hruška – Šik, Michálek, Novák O., Gombár, Chládek, Rulík, Prachař – Musil, Kukla, Kuběna, Říha, Račanský, Jirušek, Kašpar, Molnár, Pfister T., Trapl. Trenér: Rostislav Kurfürst.