Povedený vstup do sezony mají za sebou hokejisté Baníku Sokolov. Ze dvou zápasů vydolovali hned pět bodů. Teď je čeká další ostrá zkouška. Do hornického města totiž přijede k podkrušnohorskému derby neoblíbený Klášterec. A baníkovci mají co napravovat. Svého soupeře neporazili v mistrovském utkání více než pět let. Co víc. Většina posledních zápasů skončila pro černo-žlutý tým debaklem. Podaří se konečně sokolovským hokejistům ukončit nepříjemnou sérii? „To budeme vědět v sobotu po utkání," směje se trenér Baníku Jaromír Carvan.

Vzápětí ale již vážně dodává: „Uděláme pro to samozřejmě maximum. Klášterec do soutěže sice vstoupil špatně, prohrál oba dva zápasy, ale pořád prohrávat nebude," upozorňuje.

Před sezonou posílený Baník si však proti Klášterci přece jen již připsal první malou výhru, když ho porazil v přípravném utkání 7:6. „Byl to divoký zápas, navíc tady máme další hráče, kteří ho vůbec nehráli," mírní Carvan přehnaný optimismus.

Cíl pro dnešní duel je však jasný. „Připravili jsme se na jejich silné i slabé stránky. Hrajeme doma, budeme chtít produkovat svůj hokej. Každý bod se počítá, ale my chceme urvat všechny tři. Doufám, že Klášterec prohraje i tady a chytne se až v dalším kole," přeje si kouč Baníku.

Jeho svěřenci mají v nohách těžký středeční zápas na pražské Kobře. „Potvrdily se naše předpoklady, že to bude enormně těžký zápas. Již v minulém roce měla Kobra velice silný tým, s hodně individualitami, teď jim tam přibyli další tři čtyři hráči a kvalita se jim ještě zvedla," pokyvuje Carvan nad sílou Pražanů.

Navíc se baníkovci museli v úvodu zápasu trochu rozkoukávat. „Nezačali jsme dobře. Ne že bychom byli nekoncentrovaní, ale chvíli nám trvalo, než si kluci zvykli na to malé hřiště, které je snad nejmenší v historii hokeje (smích). Tak do té 10. minuty jsme měli problémy, byli jsme tam docela pod tlakem," přiznává lodivod Sokolova.

Potom však již sokolovští hokejisté otočili zápas na 3:2 ve svůj prospěch. V závěrečné třetině však přišli ke slovu znovu domácí. „V její polovině jsme měli obrovské šance, které jsme ale nedali, potom jsme udělali chybu, pustili soupeře do přečíslení a po dorážkách domácí vyrovnali," přibližuje Carvan.

A v závěru se hosté museli bránit tlaku Pražanů. „Přišla silná pětiminutovka Kobry, dostali nás pod tlak, byl tam sólový nájezd, důležité bylo, že ho Patrik Nechvátal chytil, přežili jsme to," vrací se Carvan k závěru základní hrací doby.

V prodloužení už jeho celek dominoval. „Byli jsme tam jasně lepší, měli jsme tam tři gólovky. Bylo to emotivní utkání, plné střetů. Jsou to jednoznačně vydolované dva body, jsme rádi, že jsme je získali," pochvaluje si Jaromír Carvan.