V plné přípravě na novou sezonu jsou hokejisté sokolovského Baníku. V jejich řadách nechybí jedna z opor, řízný obránce Petr „Pes“ Přindiš. Ten se do mateřského Sokolova vrátil v minulé sezoně po předchozím putování po klubech první ligy.

„Já osobně jsem byl zvyklý trénovat sám, ale myslíme si, že tahle společná bude mít díky Karlu Mlejnkovi top kvalitu. Věříme, že se to v sezoně ukáže,“ říká k letní přípravě A-týmu druholigového Baníku Petr Přindiš.

Ten od prvního srazu mužstva pozoruje v hornickém klubu značný posun. „Je to hodně vidět, doufejme, že bude celou sezonu všechno fungovat tak, jak má, a bude to mít potom sladkou tečku,“ pokračuje.

Co to v podání 29letého beka znamená? „Třeba postup do první ligy. Snad se to povede, budeme v to věřit. Chytřejší ale budeme příští rok v dubnu,“ ví dobře.

Klíčových pro úspěch bude podle Přindiše několik ukazatelů. „Bude záležet na tom, jak se připravíme, jak bude sestavený kádr, a to nejdůležitější, jaké budeme na ledě odvádět výkony. Chceme, aby to šlapalo. Diváci se mají na co těšit a my se na to těšíme taky,“ říká rozhodně.

Petr Přindiš má pověst nesmlouvavého hráče, který když je třeba, sundá rukavice. Na co se mohou fanoušci od vousatého, řádně potetovaného chasníka těšit letos? „Na co budu mít, to budu hrát. Snad se mi bude dařit a odehraju toho co nejvíce a budu přínosem pro mančaft,“ přeje si.

Bude tedy opět Petr Přindiš mezi mantinely tvrdit muziku? „Bude to možná opět trochu tvrdší. I když taky už nejsem nejmladší, takže už bych chtěl hrát taky více hokej než to jen bourat, od toho jsou tady asi o deset let mladší kluci. Zároveň je to ale moje hra, takže si asi budu hrát pořád to svoje, chci ale také dobře rozehrávat, nebo něco vymyslet na přesilovce, uvidíme…“

Obránce Baníku také přišel na chuť MMA, tedy smíšenému bojovému umění, laicky: zápasům v kleci. „Chtěl jsem se tomu věnovat víc, ale zjistil jsem, že se to u hokeje moc dělat nedá, protože z těch tréninků pořád něco bolí, pořád je něco naraženého. Sem tam si do nějakého pytle zamlátím, občas si zajdu na nějaký trénink, ale není to pro mě teď úplně žhavé téma, tím je teď pro mě hokej.“