Domácí „Buldoci" se do zápasu vrhli s naprostou soustředěností a elánem, naopak hosté začali poměrně vlažně a s mnohými nepřesnostmi na svých hokejkách. A tak hned v úvodu 2. minuty uhodilo, když Krpata dorazil Tomášovu celkem lehkou střelu a poslal domácí do vedení – 1:0.

Baník byl tímto vývojem trochu zaskočen, ale špatné začátky utkání sokolovského celku jsou tak trochu folklorem úvodních kol letošního ročníku soutěže. V polovině 5. minuty měl Baník šanci na vyrovnání, když měl možnost první přesilové hry. Hned v jejím úvodu ale nevyhráli hosté buly, puk se dostal k domácímu útočníkovi Vlčkovi, ten nejprve vystřelil přes obránce a poté vyražený kotouč kličkou zasunul do brány – 2:0.

Sokolovští se otřepávali hodně pomalu, přechod do útoku byl pomalý, což vyhovovalo domácím, kteří se vždy stačili zformovat do obranné linie. Úvodní dvacetiminutovka tak skončila dvoubrankovým vedením Buldoků.

Trenéři hostů svým svěřencům o přestávce důrazně vyčinili a na hráčích to začínalo v úvodu druhého dějství být znát. Brankář domácích byl dost vytěžovaný, a tak se očekávalo, že Baník sníží a třeba i otočí výsledek.

Jenomže v úvodu 29. minuty se po šlamastyce v obranném pásmu hostů dostal ke kotouči domácí obránce Sedláček a tečovanou střelou poslal domácí do tříbrankového vedení – 3:0.
Hosty to ale tentokrát nějak zvláště nedeprimovalo a nadále dobývali Schwambergerovu svatyni. Ve 34. minutě našel Vaněk před domácí brankou dobře postaveného Jakuba Fleka a ten nezaváhal a vymetl šibenici – 3:1.

Baníkovci definitivně přebrali iniciativu, bylo jich plné hřiště, bohužel ale v koncovce byli nepřesní, nebo je vychytal domácí gólman. Stav 3:1 se tedy přenášel do třetí třetiny.
V té Baník pokračoval ve svém náporu, ale bohužel i ve špatné koncovce. Až v čase 43:29 se hostům podařilo snížit. V závěru pěkné kombinace Vaňka a Vrány byl opět agilní Jakub Flek a pěkně umístěnou tečí snížil na 3:2.

Domácí poté byli pod ohromným tlakem, ale co se skóre týká, odolávali statečně.

A jak už to bývá, když bylo vyrovnání na spadnutí, udeřilo na druhé straně. Po ojedinělé akci Buldoků vystřelil domácí obránce Sedláček a jeho střelu dorazil Landa – 4:2.
Baník měl poté ještě několik příležitostí, ale v koncovce mu nebylo dáno.

Další utkání sehrají sokolovští hokejisté v sobotu na domácím ledě proti Děčínu.

HC Řisuty – HC Baník Sokolov 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).

Branky: 2. Krpata (Tomáš), 6. Vlček, 29. Sedláček (Vlček, Šubrt), 57. Landa (Sedláček) – 35. Flek (Vaněk), 44. Flek (Vrána, Vaněk). Vyloučení: 7:9, navíc: Kvapil (Sok.) 10 min. OT. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 124.
Sokolov: Honzík – Rohan M., Kvapil, Přindiš, Novák, Gombár, Schusser, Troška – Sýkora, Dobřemysl, Švec, Vaněk, Flek, Vrána, Kuběna, Tvrdek, Csamangó, Říha, Račanský. Trenéři: Antonik, Michna.