Horníci začali v Šumperku výborně. Hned ve 3. minutě si aktivním přístupem vykoledovali dvojnásobnou přesilovou hru a v 5. minutě ji také zužitkovali Tůmou. Navíc v 10. minutě přesně zakončoval rychlý protiútok po návratu z trestné lavice Kropáček - 0:2.

Ani ve druhé třetině žádný obrat nenastal. Hosté dál pokračovali ve výborném představení a přidali další dva góly. Ve 27. minutě se v předbrankovém prostoru prosadil Gut a přesně po další minutě přetavil obrovský tlak ve čtvrtou branku Vrána - 0:4.

Účet utkání uzavřel v 53. minutě sokolovský Tomáš Vracovský.

Ve čtvrtek se baníkovci představí ve Frýdku - Místku.

Draci Pars Šumperk - HC Baník Sokolov O:5 (0:2, 0:2, 0:1).

Branky a nahrávky: 5. D. Tůma (J. Pohl), 10. Kropáček, 27. Gut (Klejna, Přindiš), 28. Vrána (Prymula, Šik), 53. Vracovský (Kropáček).

ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Kabelka, Machů, Záruba, Ševčík, Volráb, Dosek – Krejčiřík, Baláž (A), Danielčák – Jaroš (A), Milfait (C), Bernovský – Altrichter, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, J. Kučera, Blaško – Kučera.
Sokolov: Neužil (Cichoň) – J. Pohl, Březák, Kadeřávek, Klejna, Přindiš (A), D. Zeman, Benda – T. Rohan (C), Gut, D. Tůma – Šik, Prymula, Vracovský – Vrána, Kropáček, A. Rulík – Rymon, Křemen.