Výborná atmosféra a zřejmě ještě lepší hokej. To byl první domácí zápas sokolovského Baníku v nově rozehrané sezoně. Soupeřem byl po letech Jindřichův Hradec a nutno přiznat, že hosté přispěli k velmi kvalitnímu, ale také výjimečně slušnému duelu. Za celý zápas putovali pouze tři hráči na trestnou lavici.

Na domácí straně byl jen jeden potrestaný, a to v 7. minutě Jan Tomeček. Jeho prohřešek však dokázali hosté bleskurychle využít. Sokolovský obránce tak pobyl na trestné lavici pouze deset vteřin hry 0:1.

Domácí svou početní výhodu v 10. minutě sice nevyužili, ale ve 14. minutě se přece jen prosadil Kverka a srovnal na 1:1. Tímto stavem také skončila úvodní třetina. Velmi solidní hokej ocenili také diváci, kteří po první siréně vyprovázeli borce do kabin uznalým potleskem.

Ve druhé třetině se pokračovalo v nastaveném trendu. Baník byl mírně aktivnější, soupeře naopak k ohrožení své branky příliš nepouštěl. Ve 23. minutě se dostal do brejku Kašpar, ale vynikající Kůdela v brance Vajgaru ho skórovat nenechal. Ke gólu nevedla ani přesilová hra ve 36. minutě. Čtyřicet vteřin před koncem prostřední části se však po vyhraném buly v útočném pásmu opřel do střely Martin Rohan a svojí bombou o horní tyčku dopravil kotouč do klece Jihočechů 2:1.

Třetí třetina přinesla zvýšené úsilí Jindřichova Hradce a také jeho šance. Odchovanec Baníku v dresu Vajgaru Matěj Záhora dokonce orazítkoval tyč domácí branky. Další příležitosti hostů pochytal výborný Hruška v sokolovské svatyni.

Baník se však nesoustředil pouze na defenzivní hru, ale poctivě přecházel ve větším počtu hráčů do protiútoků. V jednom z nich se v 53. minutě nemýlil v koncovce kapitán domácích Václav Dobřemysl po přihrávce Švece 3:1.

Dvoubrankový náskok však vydržel pouze necelé čtyři minuty. V 57. minutě snížil na rozdíl jediného gólu zkušený borec s extraligovými zkušenostmi Stanislav Jasečko a bylo zaděláno na závěrečné drama.

Hosté se tlačili za vyrovnáním, domácí jim však povolili pozornou hrou odvolat brankáře až 40 vteřin před koncem. Poté Vajgar předvedl v obranném pásmu Baníku pořádný nápor, domácí ale s podporou publika odolali a dokázali kotouč dostat do středního pásma. V posledních vteřinách měl potom čtvrtou branku na holi sokolovský Kverka, ale pokusem přes obránce trefil pouze tyčku branky Jindřichova Hradce.

Ve středu hokejisté Baníku zajíždějí do Jablonce, v sobotu se potom představí v Kolíně. Na domácím ledě nastoupí Sokolov ve středu 2. října proti Klášterci.