Zápas se na domácí straně nesl ve znamení nevyužitých přesilovek. Tu první měl Baník k dispozici ve 4. minutě hry, v té však musel nejprve brejk jabloneckého Kedršta, ke kterému se šťastně odrazil kotouč, likvidovat domácí gólman Nechvátal. Vzápětí na druhé straně kluziště předvedl své umění i strážce vlčí svatyně Nedvídek při stejné šanci Soukupa.

Gól na hokejce měl potom v 9. minutě také domácí Pražák, který po přihrávce Soukupa minul na brankovišti odkrytou klec hostí. O několik vteřin později ale Soukup přece jen dotlačil kotouč do branky Jablonce po střele Bouška.

Hosté v Sokolově ukazovali svou silnou zbraň, rychlé protiútoky, a v 15. minutě se jim také podařilo vyrovnat právě po dalším brejku, tentokrát ujel sokolovské obraně po „námazu" jednoho z obránců jablonecký Kadeřábek 1:1.

V dalších dvou přesilových hrách Baník výborného Nedvídka nepřekonal, a tak se šlo poprvé do šaten za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině dominovali na obou stranách brankáři. Gól tak nepřineslo přečíslení Pražáka se Soukupem, šance Bouška, Pražáka nebo Sopra na sokolovské straně ani příležitost Stehna a Kedršta na té hostující.

Na další branku si tak museli diváci počkat až do závěrečné dvacetiminutovky, a to do její 49. minuty, ve které Baník využil už desátého vyloučení hostujícího hráče. Sokolovští trestali již po třinácti vteřinách, když se do rány od modré čáry opřel Zmeškal a kotouč se zastavil až v brance Jablonce.

Vedení však domácím vydrželo pouze do 54. minuty, ve které hosté předvedli, že i oni umí bleskově zužitkovat přesilovou hru. Šťastnému stačilo pouhých šest vteřin, srovnáno 2:2.

Baník mohl znovu strhnout vedení na svou stranu. Přesně dvě minuty před třetí sirénou totiž dostal k dispozici další početní výhodu, přes velkou snahu ale sokolovští hráči v normální hrací době již rozhodnout zápas nedokázali, na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení.

V tom byli domácí aktivnější. V jeho poslední minutě, 48 vteřin před jeho vypršením, ale Nechvátalovi propadla střela Šulce, a hosté si tak ze Sokolova, byť s notnou dávkou štěstí, odvezli druhý prémiový bod.

Již ve středu zamíří Sokolov do Slaného k utkání s Řisuty, v sobotu se potom mezi domácími mantinely představí proti Děčínu.

V úterý čtete v tištěné verzi Sokolovského deníku představení útočníka Ladislava Bouška.