Osmačtyřicetiletý Rulík doposud působil na střídačce druholigového Sokolova, který je farmou Karlových Varů. Zkušenosti má z ruské KHL, nebo působení u české reprezentace. V nejvyšší soutěži má za sebou angažmá právě v Energii, Znojmu nebo Chomutově. Jako asistent byl i v Plzni nebo na Spartě, kde spolupracoval s Hořavou. V sezoně 2010/11 byl ale oficiálně Hořava hlavním koučem Pražanů a Rulík asistentem, nyní si v Litvínově role vymění.

Farmářský klub karlovarské Energie je tak v současnosti bez trenéra. „Jednáme s jedním kandidátem na tento post a pevně věříme, že ho budeme moci co možná nejdříve představit,“ říká generální manažer HC Energie Karlovy Vary Miroslav Vaněk, který má veliký zájem, aby sokolovský Baník vedl kvalitní trenér.
„Na začátku roku se nastartovala určitá spolupráce mezi oběma kluby a odchod Radima Rulíka na tom nesmí nic změnit. To je další důvod, proč chceme, aby v Sokolově pracoval kvalitní člověk,“ přidal Vaněk.

Nabízí se tak otázka, zda by nemohl být angažovaný Richard Žemlička, který je stále pod smlouvou s karlovarským klubem. Na tento přímý dotaz manažer HC Energie odpověděl: „Richard Žemlička to určitě nebude. Jednáme s jiným kandidátem a  pokud bude přijat i vedením Baníku Sokolov, tak jeho jméno zveřejníme,“ dodal Vaněk.