Ostrava – Energie prohrála v úterý ve Vítkovicích vysoko 8:2, domácí tým se tím zachránil v Tipsport extralize, přesto fanoušci odcházeli z Ostravar Arény i po na první pohled grandiózním triumfu se smíšenými pocity.
Na jedné straně si oddechli a měli radost ze záchrany, na druhé čekali tvrdou bitvu o každý kousek ledu, napínavou podívanou.

Místo toho se dočkali jednoznačného průběhu, za nímž ale víc než uragán krásného hokeje z domácí strany stál fakt, že hosté přicestovali ve výrazně omlazené sestavě, s množstvím juniorů. Převážná část A-týmu zůstala na západě Čech a připravovala se na předkolo play-off.

„Několik posledních utkání odehráli jen na tři formace, abychom si zajistili postup a získali čas na přípravu do vyřazovacích bojů. Tu jsme začali hned po pátečním utkání s Hradcem s dvou až třífázovými tréninky, abychom byli připraveni na příští pondělí,“ vysvětloval na klubovém webu mimo jiné sportovní manažer a trenér Energie Martin Pešout s tím, že po zranění kapitána Skuhravého nechtěl riskovat další ztráty, a zároveň měl v úmyslu dát možnost mladíkům, aby si řekli o místo v sestavě.

Jasno tak bylo už po první třetině, kterou Vítkovice vyhrály na střely 14:1, což ve skóre vyjádřili Kubalík, Veselý a v přesilové hře Mallet. Po nich následovaly další góly. Dvakrát se prosadil Hruška, skórovali i Roman či Werbik.

V závěrečné dvacetiminutovce přidal poslední domácí branku Vítkovic v ročníku ještě Kubalík. Čestné dva úspěchy hostů, za které sklidili hráči potlesk publika v hale, zaznamenali mladíci Tureček a Šik.