V brance domácích nahradil zraněného Jakubala mostecký Závorka. V útoku vypomohl při absenci Dobřemysla a Slámy karlovarský junior, sokolovský odchovanec Tomáš Rohan. Ten byl také u úvodní branky utkání, když zavezl kotouč do útočné třetiny a předložil ho Soprovi, který otevřel skóre zápasu. Když v 5. minutě zvýšil na 2:0 po Formánkově asistenci Kukla, zdálo se, že utkání nabralo pro domácí opět dobrý směr. „Zápas jsme začali velice dobře, potom však dostalo utkání s množstvím vyloučených úplně jiný ráz,“ hodnotil utkání sokolovský trenér Miroslav Kanis.
Vyhecovaný zápas s množstvím vyloučených zvládli nakonec lépe hosté, kteří otočili skóre ve svůj prospěch. Domácím se podařilo v závěru dvakrát srovnat stav, ale nakonec inkasovali po chybě v závěru prodloužení. „Vydrželi jsme tři minuty oslabení 5 na 3 a potom inkasujeme, když jsme si nepohlídali hráče, který naskočil z trestné lavice,“ smutnil domácí trenér.
Atmosféru derby nezvládla ani trojice rozhodčích, která svými nepřesnými výroky ještě více rozdmýchávala již tak vypjaté emoce. „Šli jsme do zápasu s velkým odhodláním a chutí, někteří hráči byli až přemotivovaní,“ soudí trenér domácích Miroslav Kanis a dodává: „Byl to opravdu hektický zápas, neskutečně vyhecovaný, se spoustou faulů z obou stran.