Hornický celek byl v základní části nejhorším týmem skupiny Západ, na předposlední Bílinu mu v konečném účtování chybělo 11 bodů. V souboji o záchranu s posledními mužstvy skupiny Střed a Východ Baník neuspěl. „Baráž byla důsledkem celé nepovedené sezony, mohli jsme v ní ještě sestup odvrátit, ale bohužel, nepovedlo se,“ konstatuje sokolovský trenér Jiří Parkmann.

Jeho svěřenci ze čtyř zápasů skupiny o udržení vytěžili čtyři body. Po úvodní porážce v Jindřichově Hradci dokázali stejného soupeře na vlastním ledě udolat. Poté však ztratili dobře rozehraný domácí zápas s Technikou Brno a v rozhodujícím duelu za brněnskými Lužánkami potřebnou výhru neuhráli. „Těžko říct, co rozhodlo. Baráž jsme prostě nezvládli. Možná nám chyběla větší kvalita, nebo rozdílový hráč, měli jsme také velmi mladé mužstvo,“ zamýšlí se kouč Baníku. Na obsáhlejší hodnocení je ale ještě příliš brzy. „Musíme všechno důkladně rozebrat,“ dodává Parkmann. Hráčům toho nemá moc co vytknout. „Dali do toho všechno, příkladně bojovali,“ říká.

To se týká i juniorské „výpomoci“ z Karlových Varů. „Energii patří dík za to, že nám hráče uvolnila,“ přidává kouč Baníku. Sokolov se má ocitnout v „kraji“ po dlouhých 48 letech. „Pokud se bude sestupovat, musíme se dostat co nejdříve zpátky, Baník do krajského přeboru určitě nepatří,“ má jasno Jiří Parkmann. Právě téma sestupu je hojně diskutované. Bude vůbec někdo z druhé ligy padat? Trenér Jindřichova Hradce Milan Mazanec se domnívá, že nikoliv. „Myslím si, že v soutěži se udrží všichni, protože ve druhé lize stále není dostatečný počet týmů. Výsledky zápasů ve skupině o udržení podle mě nemají na nic vliv,“ uvedl.

V Sokolově ale v současné chvíli nemohou brát na podobné spekulace zřetel. „My se teď musíme řídit tím, že jsme druhou ligu neudrželi a sestoupili jsme do krajského přeboru,“ říká předseda HC Baník Sokolov Václav Dobřemysl. Rozřešení hádanky přinese Český svaz ledního hokeje po skončení soutěží. Důležitou roli bude hrát skutečnost, zda kluby, které si vybojují v kvalifikaci postup, budou mít zájem druhou ligu hrát.