Plzeňský odchovanec je synem bohužel v roce 1998 tragicky zemřelého Jaroslava Hauera, bývalého vynikajícího hokejisty Škody Plzeň z obávaného útoku modrobílých Hauer, Pata, František Černý a také hráče s několika reprezentačními starty. S Lukášem Hauerem jsme hovořili po nepovedeném domácím zápase s Řisuty, v němž Baník prohrál 1:10.

Proč ses před sezonou rozhodl právě pro Sokolov?
Byl jsem osloven manažerem, rozhodly lepší podmínky, než jsem měl v Klatovech.

Jaký je rozdíl mezi mužstvy Klatov a Sokolova?
Zatím jsem tady krátce, ale pokud tady bude dobrá parta v kabině, tak si myslím, že to bude super. Podařilo se nám zatím uhrát i nějaké výsledky. I když jsme dneska dostali pořádnou sprchu, tak doufám, že se zase dáme dohromady a v Mostě zase něco předvedeme a získáme body.

Jak bys zhodnotil svůj vlastní výkon v sokolovském dresu?
Zatím jsem vcelku spokojen. Dostávám prostor na ledě a za to jsem rád, ale hlavně je to o tom, jak se bude dařit mančaftu, od toho se všechno odvíjí. Samozřejmě budu rád, když budu spokojen i se svým výkonem.

Jaké jsou tvoje cíle v dresu Baníku?
Chtěl bych tady předvádět co nejlepší výkony, abych tak pomohl celému mužstvu a hráli jsme tak co nejvýše.

Ze začátku jsi nastupoval s dalším nováčkem v sokolovském dresu Jakubem Kořínkem, nakonec ses usadil v obraně vedle Zdeňka Formánka…
S Jakubem jsme hráli asi jen dva přípravné zápasy, ale moc nám to neklapalo. Na Formiče si nemůžu stěžovat, dokážeme si vyhovět. Doufám, že nám to takhle bude šlapat dál.

Poměrně se ti daří v kanadském bodování mužstva, mezi obránci jsi zatím nejlepší, v celkovém hodnocení mužstva na šestém místě…
Myslím, že těch bodů mohlo být daleko víc. Musíme ještě vyladit přesilové hry, protože tam se teď dává nejvíc gólů. Dneska to bylo vidět na Michalovi Mádlovi, je jedno, kolik mu je let, ale dokáže to tam podržet.

Co říct k dnešnímu utkání, k vysoké porážce?
Něco jsme si před utkáním v kabině řekli, ale vůbec jsme to nedodržovali. Lítali jsme bezhlavě po ledě, byli jsme všude a přitom nikde. Měli jsme taky hrozně otevřené střední pásmo, hodně jsme propadali. Všichni tři útočníci napadali někde nahoře, tím se tvořila velká mezera mezi obránci a útočníky, jejich útočníci potom dostávali dlouhé nahrávky a z toho byla pořád přečíslení dva na jednoho, tři na dva. To bylo v první třetině asi desetkrát, takhle se nedá hrát hokej.

Dneska jedete na led silného Mostu…
Musíme hrát ze zabezpečené obrany. Pokud to nebudeme dodržovat, tak nemůžeme uspět nikde.

Jak silné je současné mužstvo Sokolova?
Kvalita hráčů tady určitě je, každý si ale musí sáhnout do svědomí a hrát na maximum. Jsou tady hráči, kteří mají na to hrát první ligu. Ze začátku se nám dařilo, ale teď je to takové nahoru dolů. Body nějaké děláme, ale musíme podávat zodpovědný výkon v každém zápase.