Nakonec Češi udrželi na turnaji v první části mistrovství světa neporazitelnost, když vyhráli 2:0, a k tomu pak přidali třetí čisté konto, čímž vyhráli základní skupinu bez ztráty bodu.

Češi začali utkání velmi aktivně, když si vytvořili několik brankových příležitostí, ale poprvé se z branky radovali až ve 4. minutě, kdy prokličkoval až před branku Japonska Pavel Kubeš a chladnokrevně tváří v tvář domácímu gólmanovi gólově zakončil.

Poté dvakrát zahrozili i hráči Japonska, ale český brankář Vápenka byl vždy na svém místě. Podruhé se Češi radovali ze vstřelené branky 41 vteřin před koncem, kdy našel ideální příhrou najetého Zdeňka Šafránka Novák a výběr českého kouče Jiřího Břízy šel do dvoubrankového vedení.

Ve druhé třetině byli opět Češi přesnější, tvrdší, rychlejší, přesto se jim nepodařilo vstřelit branku a i přes velké šance posunout ukazatelem skóre. Růžky však vystrkovali i Japonci.

V závěru druhé třetiny totiž japonský výběr spálil velkou šanci navrátit se zpět do zápasu, když Hrbek nezachytil ve středním pásmu puk, kterého se následně zmocnil Shioya, který upaloval sám na brankáře Vápenku, ale jeho střelecký pokus nakonec skončil vedle české branky.

Český výběr tak proplul skupinou bez ztráty bodu a k tomu přidal famózní skóre 17:0, a Japonsko tak obsadilo druhou příčku.