„Mrzí nás, že nám odveta nevyšla a prohráli jsme s Litoměřicemi i podruhé. V utkání jsme vedli, ale pak se ukázala velká síla Litoměřic v přesilových hrách, které rozhodly zápas. Do začátku Chance ligy zbývá čtrnáct dní, takže máme ještě nějaký čas na zlepšení naší hry,“ hodnotil zápas pro klubový server Baníku Sokolov Tomáš Rohan.

Přitom Sokolov si během úvodní dvacetiminutovky vystřelil v Kalich Areně jednobrankový náskok, o který se zasloužil přesnou ranou pod víko litoměřické klece Lukáš Stehlík. Ve 30. minutě se podruhé v utkání měnil ukazatel skóre, když Litoměřice dostaly výhodu přesilové hry, kterou gólově zužitkoval Ondřej Procházka. Procházka si posléze brankovou radost zopakoval, když ve 36. minutě poslal svůj tým poprvé do vedení.

Během tiskové konference HC Energie Karlovy Vary byl  představen projekt převzetí vlastnictví klubu novým investorem a městem Karlovy Vary.
OBRAZEM: Inspiraci hledá i u majitele Washingtonu, prozradil zájemce o Energii

Třetí branku přidali hráči Stadionu v 51. minutě, kdy na dvoubrankový rozdíl zvýšil Vojtěch Jiruš. Dvě minuty před koncem duelu, přesněji v 68. minutě, vykřesal naději baníkovců kontaktní brankou Jan Pohl, ale definitivně srazily Litoměřice sokolovský výběr v 59. minutě, kdy se prosadil střelou do prázdné branky Baníku Jaroslav Kracík.

Hokejovou generálku odehraje Baník Sokolov ve čtvrtek 8. září, kdy se představí od 17.30 v Litvínově, kde se mu postaví celek tamní Vervy.

HC Stadion Litoměřice – HC Baník Sokolov 4:2 (0:1, 2:1, 2:0). Branky a nahrávky: 30. Procházka (Kracík), 36. Procházka (Kracík), 52. Jiruš (Pártl), 59. Kracík (Procházka) – 18. Stehlík (Vracovský, Jurčík), 58. Pohl (Krejčí). Rozhodčí: Petružálek, Krob – Votrubec mladší, Ševic. Sokolov: Cichoň – Krejčí, Pohl, Novák, Klejna, Baláž, Rulík, Vodička – Osmík, Zadražil, Ton – Vracovský, Jiskra, Stehlík – Jurčík, Novotný, Tomi – Švec, Rohan, Blecha. Trenér: Martin Štrba.