„Dostali jsme se do těžké situace tím, že jsme prohráli domácí zápas s Bílinou. Byl to trošku tristní pohled na střídačku, kdy nás bylo čtrnáct a hostů dvacet,“ říká na úvod trenér Jaromír Carvan.

A na Baníku také přistoupili k jedné změně. „Přehodili jsme domácí utkání ze soboty na neděli, abychom mohli do Vánoc využít střídavé starty hráčů z Mostu, ať je to Honza Divíšek nebo Michal Šulc,“ vysvětluje Carvan.

A v dresu Sokolova by se měli objevit další prvoligoví hráči ze severu Čech. „Je to zatím v jednání, jmenovat je proto nemohu. Do Jablonce ale ještě pojedeme ve stejném složení, jako jsme hráli doma proti Bílině,“ pokračuje sokolovský kouč.

No ve stejném. Baník se bude muset obejít již bez Kuncla a také Mudry, kterému kvůli dvěma vyšším trestům naskočila zápasová stopka. „Není to sice ideální, ale zápas musíme odehrát,“ říká Carvan.

Příští čtvrtek v domácím duelu s Kobrou Praha již by mělo být vše jiné. „Není to hrací den první ligy, takže bychom chtěli využít hráče z Mostu, zápas musíme bezpodmínečně zvládnout,“ upozorňuje trenér Baníku.

Ani do Jablonce však Baník nejede pro porážku. „Už jsme odehráli zápasy, kdy jsme jeli v tristní sestavě a nakonec jsme vyhráli 5:1 (minulou sezonu v Roudnici),“ připomíná Carvan.

V Jablonci čeká sokolovské hokejisty také tradičně menší hřiště, a tak také jiný hokej. „Domácí jsou na to zvyklí. Hraje se tam těžko a nebude to vůbec jednoduché, ale každé utkání je hratelné a v jakékoliv sestavě,“ burcuje Jaromír Carvan, který spolu s Janem Michnou své svěřence na zápas připravoval.

„Chodíme málo do brány, nestřílíme. Tomu jsme se spolu s rychlým přechodem z obranného pásma věnovali,“ přibližuje.

A cíle pro sobotu? „Jedeme tam získat nějaký bod,“ říká Carvan závěrem.
Zápas začíná v 18 hodin, doma hraje Baník ve čtvrtek 17. listopadu s Kobrou Praha.