Utkání začalo poměrně svižně a na bílinském malém kluzišti mohli hned v úvodu předvést své umění oba gólmani. Hosté měli mírnou herní převahu a v první desetiminutovce měli několik větších šancí ke skórování. V koncovce však zbytečně kombinovali místo střelby, a tak stav na světelné tabuli čítal stále dvě nuly. Až v čase 15:44 dostal kolmý pas od Říhy centr druhého útoku Bauer a s domácím brankářem si velmi pěkně poradil – 0:1.

Baníkovci se však z vedení radovali jen necelé dvě minuty, to když domácí využili přesilovku a Müller od modré vyrovnal – 1:1. Ale i Draci se neradovali příliš dlouho, Sokolovští odpověděli ze stejného soudku a v čase 18:24 využili také přesilovku. Autorem branky byl Soukup, asistenty pak Divíšek a Tomáš Jakubal – 1:2. Takový stav byl i při odchodu do šaten po prvním dějství.

Druhá třetina byla, co se týká zásahů brankářů či střel, vyrovnaná, ale v koncovce byli hosté produktivnější. Ve 27. minutě využili další početní převahu, po kombinaci s Mudrou a Dobřemyslem zvýšil na 1:3 opět Bauer. O čtyři minuty později, v čase 30:33, zužitkoval pěknou přihrávku Strýčka mladík v sokolovském dresu Závorka a poslal hosty již do tříbrankového vedení – 1:4. Domácí měli několik příležitostí ke zkorigování stavu, Jakubal byl však vždy na místě.

Třetí třetinu si hosté trochu zkomplikovali několika zbytečnými vyloučeními, a tak bílinští Draci začali nepříjemně kousat. Na začátku 49. minuty se jim podařilo po chybě Sokolovských v obranném pásmu snížit na 2:4, když skóroval Ketner. I nadále domácí zle dotírali na Jakubalovu branku, využívali střelbu z každé pozice, ale hostující gólman své mužstvo držel.

V 55. minutě domácí hráli přesilovku a tentokrát se jim podařilo skórovat, na 3:4 snížil domácí kapitán Macholda. V poslední čtyřminutovce se ale již celkem nic dramatického nedělo, hosté se vypořádali i s domácí hrou bez brankáře a celkem po zásluze si odvezli z Bíliny tři body.
Baník v sobotu od 17.30 hodin hostí mužstvo HC Vlci Jablonec, a tak doufejme, že naváže na středeční výkon a získá další body i v domácím prostředí.

HC Draci Bílina – HC Baník Sokolov 3:4 (1:2, 0:2, 2:0).
Branky: 18. Müller (Kýhos, Macholda), 49. Ketner (Szakal, Kýhos), 55. Macholda (Szakal, Havlůj) – 16. Bauer (Říha), 19. Soukup (Divíšek, T. Jakubal), 27. Bauer (Mudra, Dobřemysl), 31. Závorka (Strýček).
Rozhodčí: Dundr – Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 338.
Sokolov: Jakubal P. (připraven Makarovič) – Jakubal T., Mudra, Říha, Funk, Diblík, Strýček, Maděra – Soukup, Divíšek, Dobřemysl, Bauer, Sopr, Račanský, Kašpar, Nový, Závorka. Trenér: Jan Michna.