Ve středečním utkání druhé hokejové ligy sokolovští hráči nenavázali na poslední domácí vystoupení s Bílinou a podlehli Kobře Praha 2:4. „Věděli jsme, že Kobra je mimořádně silný soupeř, jsou to vynikající bruslaři, hrají velice tvrdě, navíc jsou technicky velmi zdatní,“ říká na úvod kouč Baníku Jan Michna.

O tom ostatně Pražané od úvodních minut přesvědčovali více než tři stovky diváků, kteří si našli cestu na zimní stadion. „Nezachytili jsme začátek. Soupeř byl v první třetině lepší, vytvořil si spoustu šancí, naštěstí proměnil jenom dvě. My jsme si vypracovali také nějaké příležitosti, měli jsme tam samostatný nájezd, bohužel jsme proměnili jen jednu,“ pokračuje Michna.

Ve druhé třetině se domácí tým zlepšil, ale branky stříleli pouze hosté. „Hráli jsme dlouhou přesilovku pět na tři, měli jsme tam dohromady šest sedm šancí, nedali jsme nic. Soupeř měl během druhé části hry čtyři příležitosti, dal z toho dva góly,“ litoval trenér Baníku.

Mrzet může zejména několik neproměněných brejků, ke kterým se přidalo překombinování některých akcí. „Když se dostali do naší třetiny, tak se snažili ze všech pozic zakončovat. My si naopak stále přihráváme, což je naše bolest celou sezonu. Snažíme se na tom pracovat, na tréninku nutíme hráče do střelby, ale potom přijde utkání a potýkáme se s tím znovu, je to dlouhodobý proces,“ ví Michna.

Ve třetí třetině se sokolovští hokejisté po snížení na 2:4 znovu do soupeře zakousli, ale zvrat se jim nepodařil. „Snažili jsme se to urvat bojovností, bohužel nekázeň našich hráčů nás nepustila dál. Hráli jsme neustále v oslabení, potom síly rychle ubývají a takhle zkušený soupeř si to již ohlídal. Nicméně musíme uznat, že Kobra byla lepší a měla zápas víceméně po celé utkání pod kontrolou,“ říká Jan Michna.

Baníku se tak znovu řádně zkomplikovala situace. Šance na vyhnutí se baráži udržely ve hře pouze porážky konkurentů Bíliny a Benešova, na něž Sokolovští ztrácejí osm, respektive devět bodů. Pro Baník hovoří v případě konečné rovnosti bodů jak s Bílinou, tak s Benešovem lepší vzájemné zápasy. K záchraně Baník potřebuje vyhrát zbývající tři zápasy za tři body (v Benešově, v Jablonci a doma s Milevskem), přičemž Benešov musí v posledním kole prohrát v normální hrací době v Klatovech. Nebo Bílina nesmí z domácího duelu s Kláštercem a poté na ledě Řisut získat více než jeden bod.

Klíčový však bude již zítřejší duel Baníku v Benešově, který hodně napoví. „Pořád jsme ve hře. I když je to už o prsa, ale zbraně neskládáme, budeme bojovat do konce,“ burcuje na závěr trenér Sokolova Jan Michna.