„Hráli jsme zřejmě s nejlepším mužstvem naší skupiny. Náš výkon nebyl úplně špatný, v první třetině jsme byli Klášterci více než vyrovnaným soupeřem,“ říká na úvod kouč Sokolova Jan Michna.

Po první třetině Baník prohrával 1:2, ve druhé části ale hosté přidali další branky. „Bohužel po našich dvou hrubých chybách jsme soupeři darovali dvě branky. Klášterec má tak zkušené mužstvo, že si potom už zápas pohlídali a s přehledem utkání dohráli,“ pokračuje Michna.
Přitom utkání se mohlo odvíjet jinak. Hned na začátku druhé dvacetiminutovky ale domácí svou šanci neproměnili a hosté z protiútoku odskočili na 1:3.

„Tam se lámal chleba. Mohli jsme srovnat na 2:2, šťastnou branku dal ale soupeř odrazem od brusle našeho gólmana,“ litoval kouč Baníku.
Přes další porážku se dá najít na domácí straně několik pozitiv. Jedním z nich je aktivní přístup domácích hráčů k utkání, a to po celých šedesát minut.

„Zápas jsme neodevzdali, snažili jsme se do poslední vteřiny bojovat. A každá dobrá akce mužstvo posiluje a připravuje na další zápas,“ věří Michna.
Další světlou stránkou je výkon brankáře Makaroviče. Přes šest inkasovaných branek předvedl několik vynikajících zákroků, mimo jiné zlikvidoval dva brejky Mikloviče. „Je to velký talent. V tréninku na sobě pořád pracuje, vyžaduje po nás různá cvičení, takže nás neustále nutí přemýšlet, jak s ním trénovat, co zlepšovat. Myslím, že je velkým příslibem do budoucna, v kraji se nám tak objevil další výborný gólman,“ chválí Michna gólmana Baníku.

Vedle domácích chyb rozhodly utkání znovu přesilové hry. V podání domácího týmu vyzněly místy tragicky. „V tréninku nám přesilovky jdou, věnujeme jim spoustu času. Potom přijde utkání a my hrajeme něco jiného. Naším největším problémem byla první přihrávka, nebyli jsme schopní rozehrát první kotouč na najetého hráče,“ nechápe trenér Sokolova.

Přičíst se to dá zřejmě i psychice hráčů. „Kluci chtějí, bojují. Místy jsou už přemotivovaní. Z veliké snahy potom pramení i chyby. My ale věříme, že se z toho dostaneme,“ říká na závěr odhodlaně Jan Michna.
A další příležitost ukončit nelichotivou bilanci budou mít hokejisté Baníku již zítra na ledě Bíliny.