S kým by tedy hokejisté Sokolova svedli bitvu o udržení soutěže? To ještě není zcela jisté. Vítězové krajských lig se utkají ve třech kvalifikačních skupinách. Nejlepší tým té které skupiny potom vyzve nejhorší celek přidělené skupiny druhé ligy. Přičemž při dělení skupin by se měli vždy utkat geograficky nejbližší soupeři. Zde však jakákoliv jistota chybí.

Baník by tedy čistě teoreticky mohl nastoupit proti celku, který vyhraje skupinu, kde bude hrát s největší pravděpodobností také Ostrov, Lomnice nad Popelkou, Rokycany a také vítěz krajské ligy Ústeckého kraje, kde zřejmě vítězné béčko Kadaně, které se účasti pravděpodobně zřekne, nahradí Louny.

Nejsilnější se z této možné konstelace jeví Ostrov, který by neměl být pro Baník, který navíc nastoupí s mosteckými posilami, vážnějším soupeřem. Přesto podpořeni diváky a s odhodláním odložených hráčů právě z Baníku nemusí být ostrovští Rebelové v nevyzpytatelné baráži úplně jednoduchým soupeřem.

Ve hře je však stále i přehození skupin. A možnost hrát například s Hvězdou Praha či Táborem (i když ten je ve zřejmých finančních problémech) není zase tak vzdálená.

Každopádně se bude hrát na dvě vítězná utkání a celek druhé ligy bude mít výhodu prvního a případně rozhodujícího třetího zápasu na domácím ledě.