Po předchozím ročníku, kdy Baník skončil na 11. místě a vypadl v 1. kole play off s Berounem, z mužstva odešlo několik hráčů, mezi nimi zkušený Bláha a také plzeňský Steiner, ale tým se podařilo kvalitně doplnit. Z Karlových Varů přišli obránci Baďouček a Rudolf Mudra (bratr dnešního obránce Baníku), z Plzně potom další bek Beneš. V útoku se objevil zkušený Vladimír Novotný z Jindřichova Hradce a Kajer z Kladna. Změna nastala na trenérském postu, kde dvojici Zdeněk Pilný a Josef Kočí nahradil bývalý hráč Baníku Jindřich Setikovský, u áčka nadále zůstal Josef Kočí jako druhý trenér.

Mužstvo začalo sezonu více než dobře. Po sedmi kolech a překvapivé výhře v Havířově 2:1 okupoval Baník v tabulce neuvěřitelné třetí místo. A sokolovská hokejová veřejnost kvitovala výsledky týmu. Na další domácí zápas přišlo natěšených 2 800 diváků. Jenže jedenáctý celek tabulky Jindřichův Hradec Baník dokonale zaskočil a porážka 1:4 odstartovala neuvěřitelnou krizi.

Sokolovští hokejisté sice předvedli v dalším utkání povedený výkon v Přerově, ale znovu si přivezli porážku a další domácí soupeř, favorizované Karlovy Vary, nebyly právě celkem, proti kterému by se měli Sokolovští chytit. Baník tak prohrál celkem sedm utkání v řadě. Potom však na domácím ledě ukončil v 15. kole před 2 200 fanoušky neporazitelnost Kralup. Konec krize? Nikoliv. Z dalších sedmi zápasů Baník bodoval jen jednou, a to v 19. kole překvapivě na horké půdě v Prostějově před čtyřmi tisícovkami diváků. A hráčům se zřejmě před vysokými návštěvami hrálo dobře. Ve 23. kole totiž nekompletní Baník vydoloval další bod i v Karlových Varech před 3 200 diváky.

Vskutku neuvěřitelná bilance. Baník tak mezi 7. kolem, kdy vyhrál v Havířově, a 24. kolem, ve kterém doma porazil Beroun, dokázal udolat během šestnácti zápasů pouze vedoucí Kralupy, které do té doby ještě neprohrály!

Po velmi překvapivé , již zmiňované, remíze v Karlových Varech 3:3 si Baník konečně také připsal na své konto výhru, když doma ve 24. kole porazil Beroun. Nutno podotknout, že v tu dobu už v kádru chyběli vyřazení Blumentritt, Rákosník a Kacbunda. Naopak se podařilo zajistit na hostování vlastní odchovance z extraligy. Josefa Rybára z Plzně, tehdy ještě hráče v juniorském věku Davida Hrušku ze Vsetína a Václava Benáka z pražské Sparty. Mužstvo rovněž posílil útočník Šimek, také ze Sparty.

Baník sice začal bodovat, ale zůstával poslední. O Vánocích tak přišla změna na trenérských postech. Mužstvo nadále vedl jako hlavní kouč Milan Šmejkal spolu s asistenty Karlem Potužníkem a Jindřichem Setikovským. Po Novém roce navíc přišli další hráči, tentokrát z Kladna, a to obránce Dlouhý a útočník Vogeltanz. Pod novým trenérským vedením sice sokolovští hokejisté z prvních deseti zápasů získali pouze jednu výhru a jednu remízu, poté si však doma znovu vyšlápli na vedoucí Kralupy (3:2) a pomalu se začali zvedat.

Baníku však již chyběl nejlepší hráč v kanadském bodování Vladimír Novotný, který skončil ve vazbě v Německu s podezřením na nelegální převádění osob přes hranice. Později opustil mužstvo na vlastní žádost i David Kamas. Přesto Baník vydoloval z posledních jedenácti zápasů pět výher a jednu remízu a hlavně předváděná hra nalévala do sokolovských žil před blížící se baráží optimismus.