„Bude to strašně těžký zápas, navíc na Klášterec neumíme. Nicméně hrajeme doma a sestava by už měla být lepší než v Děčíně, protože Most nehraje, i když má zase vložené kolo v pondělí,“ zamýšlí se nad sestavou jeden z dvojice trenérů Sokolova Jaromír Carvan.

Změna nastane i v brance Baníku, kterou bude tentokrát zřejmě znovu střežit mostecký Melichar. „Pravděpodobně necháme odpočívat Pavla Jakubala, protože má drobné zdravotní potíže a poté máme samozřejmě před sebou daleko důležitější zápasy, než je ten s Kláštercem,“ vysvětluje Carvan, který také nechce dalším případným debaklem poznamenat před klíčovými duely psychiku současné sokolovské jedničky. „I proto ho necháme sedět a do branky půjde odpočatý až ve středu v Bílině,“ doplňuje.

Baníkovce totiž čekají po Klášterci stěžejní utkání, změří síly s Bílinou, Jabloncem a Kobrou Praha. „Z těchto tří zápasů bychom potřebovali alespoň dva zvládnout,“ přeje si kouč Baníku.

V nedělním podkrušnohorském derby by měl mít Baník k dispozici silnou defenzivu, naopak nad útočnými formacemi visí velký otazník. „Vypadl nám Roman Kašpar, který má zlomenou ruku, navíc Petr Nový má vykloubené rameno. Naopak ve všech zápasech by měl být Lukáš Brožovský, do sestavy se vrací i Michal Šulc, pravděpodobně bude hrát i Martin Funk z Varů,“ vypočítává Carvan.

Navíc je znovu možný start Lotyše Apelise a příští týden po zranění naskočí také Jan Divíšek. A to není vše, horečně se jedná o dalším posílení. „Pracuju na tom, abychom sem nějaké hráče přivedli. Není to vůbec s tou naší vzdáleností jednoduché. Snad se nám podaří během úterka ještě někoho udělat, protože útok nám momentálně táhnou dva útočníci, Honza Soukup a hlavně Venca Dobřemysl,“ uvědomuje si Jaromír Carvan na závěr.

Zdá se, že nedělní utkání by mělo být jednoznačnou záležitostí, ale pamětníci dobře vědí, že vysoký favorit si nejednou v Sokolově vylámal zuby.