Hokejisté zahájili sezonu prohrou s Řisuty

Sokolov – Hokejisté Baníku Sokolov vstoupili do nové sezony druhé ligy porážkou s Řisuty. Přičemž v hornickém městě určitě nebudou spokojeni s výkonem arbitrů v pruhovaném, dvakrát domácí inkasovali při sporných dvojnásobných oslabeních, jednou potom při situaci, kdy reklamovali příliš mnoho hráčů hostí na ledě. Ostatně fanoušci Baníku dávali své roztrpčení nad počínáním rozhodčích hlasitě najevo.

11.9.2011

II. hokejová liga: HC Baník Sokolov - HC ŘisutyFoto: Zdeněk Plachý

Domácí nastoupili posíleni o trio na střídavé starty, Tomáše Přeučila, Šulce a Kentoše, a v úvodu utkání si vytvořili tlak. Hosté však po několika minutách srovnali obraz hry a začali nebezpečně hrozit. V 8. minutě v brejku Kraus přestřelil domácí branku, ve 13. minutě se ozvala za Jakubalem po střele Kašáka v přesilové hře tyčka.

V 17. minutě již byli hosté úspěšnější. Po povedené kombinaci uklidil kotouč do prázdné branky Landa, 0:1. Po necelé minutě však bylo srovnáno. Račanský v avizované výhodě obkroužil branku a prostřelil Schwambergera v brance Řisut.

Na začátku druhé části se ale domácí museli bránit dvěma přesilovým hrám. A v krátkém dvojnásobném oslabení ve 23. minutě inkasovali, 1:2. Ve 29. minutě však znovu srovnal, a rovněž v početní výhodě, Divíšek, který našel na brankovišti puk po důrazném počínání Soukupa, 2:2.

Za necelé čtyři minuty však hosté využili další krátkou dvojnásobnou přesilovku po dalším sporném vyloučení Divíška, od modré střílel Ton a bylo to 2:3. I na třetí branku Řisut dokázali baníkovci rychle odpovědět. Ve 35. minutě doputoval kotouč po ose Tomáš Jakubal – Dobřemysl k Soukupovi a ten se nemýlil, 3:3.

Jenže ve 39. minutě přestali domácí hrát, poté co reklamovali šest hráčů Řisut na ledě, a hosté znovu udeřili, střílenou přihrávku Čermáka od mantinelu usměrnil do sokolovské klece Scherzel. V závěru druhé části hry ještě sudí k další nevoli diváků přehlédl loket v obličeje Sopra a šlo se podruhé do šaten, tentokrát za jednobrankového vedení hostů.

V poslední části hry se domácí snažili o zvrat, ale dobře hrající Řisuty nedávaly Baníku prostor k rozehrávce. A domácí se trápili, navíc jim evidentně začaly docházet síly.

Navíc ve 47. minutě po rychlém protiútoku zvýšil přesnou střelou Chamrád na 3:5 z pohledu domácího týmu. Baník si v závěrečných pěti minutách připravil přece jen několik příležitostí, ale ke změně skóre to již nevedlo.

V dalším zápase se Baník představí znovu doma, ve středu od 18 hodin přivítá tradičního soupeře z Klatov.

HC Baník Sokolov – HC Řisuty 3:5 (1:1, 2:3, 0:1).

Branky: 18. Račanský, 29. Divíšek (Soukup), 35. Soukup (Dobřemysl, T. Jakubal) – 17. Landa (Kos, Ton), 23. Kašák (Ton, Landa), 34. Ton (Kašák), 39. Čermák, 47. Chamrád

Rozhodčí: Hlinka – Mašek, Hynčica. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 437.

Sokolov: P. Jakubal (připraven Makarovič) – Mudra, T. Jakubal, Formánek, Šulc, Strýček, Diblík – Soukup, Divíšek, Dobřemysl – Sopr, Carvan, Kašpar – Račanský, Záhora, Přeučil – Kentoš. Trenér: Jan Michna.

Autor: Zdeněk Plachý

11.9.2011

Tereza Nedbálková z Karlových Varů.
8

Ilustrační fotografie.

Nezaměstnanost v kraji se drží pod celostátním průměrem

Naši prvňáci z 1. A ze ZŠ Sokolov, Běžecká ul.

Sokolovsko - Ve středu 17. ledna najdete v Sokolovském deníku prvňáky 1. A ze ZŠ Sokolov, Běžecká ul. Nezapomeňte si koupit noviny.

Přifičí zima. Svetry ještě neuklízejte

Karlovarský kraj - I když arktické mrazy v Karlovarském kraji neudeřily, není vyhráno.