Zápas v sobotní pravé poledne začal několika šancemi hostů, Csipka v domácí svatyni byl však pozorný. Ve 4. minutě tak šli překvapivě do vedení vřesovští hokejisté. V přečíslení sice Novák netrefil branku, ale na puk odražený od zadního mantinelu si počíhal Chochola a poprvé překonal Buriánka, 1:0.

Hostům se podařilo srovnat ve 13. minutě Pazderou, který svou individuální akcí využil v pořadí již třetí přesilovku Rebelů. Jenže za pouhých 32 vteřin vrátil domácím vedení opět Chochola, který si vyjel z rohu a bekhendem pod víko nedal brankáři Ostrova šanci zasáhnout, 2:1. Překvapivý účet první části uzavřel v 17. minutě Pavel Szabó, který bombou o horní tyčku využil přesilovku 5 na 3.

Ve druhé třetině hosté přidali na obrátkách. Vřesovská obrana v čele s vynikajícím Csipkou však do 35. minuty odolávala, poté přece jen snížil při nekompletních počtech hráčů na ledě na 3:2 hostující Kopfstein. V samém závěru třetiny ale musel ještě ostrovský gólman likvidovat nebezpečný domácí brejk.

Ve třetí části hry se hrál zřejmě nejlepší hokej. Domácí působili znovu daleko aktivněji, a obě mužstva se tak střídala v rychlých protiútocích. Rebelům se však podařil obrat v utkání. Nejprve ve 47. minutě skóroval Louthan, který proměnil svůj únik po nahrávce Vrby. V 50. minutě potom využil tvrdou střelou Kopfstein dvojnásobnou přesilovku Ostrova a hosté rázem vedli 3:4.

Jenže v 56. minutě zakončil rychlý průnik po pravé straně domácí Chochola svým přesným gólfákem, a bylo srovnáno. Ani to však nebylo vše. V 59. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, vzali si oddechový čas a půl minuty před koncem duelu využil početní výhodu Novák a strhl tak výhru na domácí stranu.

HC PK Vřesová – HC Rebel Ostrov 5:4 (3:1, 0:1, 2:2).
Branky: 4. Chochola (Novák), 13. Chochola, 17. P. Szabó (Novák), 56. Chochola (Rozsypal, 60. Novák – 13. Pazdera (Orlich), 35. Kopfstein (Pazdera), 47. Louthan (Vrba), 51. Kopfstein (Pazdera).
Vřesová: Csipka Pavel – Galeja, Szabó P., Szabó L., Csipka Petr, Rozsypal T., Borolič T., Pašek, Chochola, Novák J., Maděra, Bodák, Krátký.
Ostrov: Buriánek – Mudra, Voráček, Král, Orlich, Hromádka, Gerát, Krýsl, Kolkus, Majer, Ro. Černý, J. Florian, Kopfstein, Vrba, Louthan, Pazdera, Pánek, Vrána.