„Navázali jsme na dobré výkony z Bíliny. Řekli jsme si, že budeme pokračovat právě v tom, co jsme tam začali. Všichni hráči musí podat nejprve zodpovědný výkon v obraně, až potom se budeme snažit o útok,“ osvětluje na úvod trenér Baníku Jan Michna.
Vítězství domácích hokejistů se ale ani v sobotu nerodilo lehce. „Soupeř byl velmi dobrý. Bylo to vyrovnané utkání, tahali jsme se o každý kotouč,“ potvrdil Michna.

Nakonec jeho svěřenci ale přece jen urvali výhru. Vedení 3:2 ze druhé třetiny nejen udrželi, ale v poslední dvacetiminutovce pojistili dalšími dvěma brankami. „V závěru jsme měli asi víc sil a asi trochu i štěstí,“ přiznal sokolovský kouč.

V duelu byl také na ledě hodně vidět útočník Baníku Jan Bauer. „Zařídil nám vlastně první tři góly,“ pochvaloval si Michna.
Naopak v závěru duelu na sebe vzali pro změnu odpovědnost hráči prvního útoku ve složení Soukup, Divíšek, Dobřemysl. „V poslední třetině podali zlepšený výkon a nakonec se tam prosadili. Závěr utkání odehráli výborně a soupeři jsme tam už nic nedovolili,“ pokračoval trenér Baníku.

Jedním z rozhodujících momentů utkání se ukázala také domácí disciplinovanost. „Soupeř byl od druhé třetiny, od chvíle, kdy jsme zvýšili na 3:2, podrážděný. Neunesli to, začali více faulovat. V závěru to vůbec nezvládli. Někteří jejich hráči hráli na hranici brutality, dlouho jsme neviděli tolik zákeřných faulů lokty do obličeje a podobně. I to, že jsme byli ukáznění, rozhodlo o našem vítězství,“ říká Jan Michna závěrem.

Ve středu se představí hokejisté sokolovského Baníku na ledě pražské Kobry.