Domácí, se značně pozměněným kádrem oproti loňské sezóně, se do sokolovských borců, se kterými loni nezískali ani bod, pustili hned od úvodního buly s maximálním úsilím ve snaze co nejdříve zápas rozhodnout. Ostřelovali Jakubala z každé pozice a v ataku v útočném pásmu byli velmi nepříjemní. Častá střelba se jim vyplatila už na začátku 3. minuty, když Hybner zkusil vystřelit až téměř z rohu třetiny a hostujícího gólmana nachytal v nedbalkách – 1:0.

Baníkovci se v první desetiminutovce trochu déle dostávali do herního tempa, domácího brankáře ohrožovali spíše střelami ze střední vzdálenosti. Když už se zdálo, že úvodní iniciativu domácích otupí a srovnají stav utkání, udeřilo v čase 14:06 naopak před brankou Jakubala, když se v mlýnici nejlépe zorientoval domácí Koubek a zvýšil na 2:0. Do konce první dvacetiminutovky pak měli několik možností i hosté, ale bez efektu.

Ve druhém dějství se již obraz hry změnil, Sokolovští více bruslili a převzali iniciativu. Jejich akce byli daleko nebezpečnější a domácí gólman měl společně s obránci plné ruce práce. Ve 26. minutě ale už obrany Kobry podlehla, to když po vzorné kombinaci po ose Sopr – Račanský - Bauer posledně jmenovaný snížil na 2:1.

Výpady domácích byli ale také nebezpečné, hosté však v obranné činnosti byli vždy tam, kde měli být. Ve 35. minutě se sokolovským hráčům podařilo vyrovnat Vrtkem, rozhodčí však ze zcela nepochopitelných důvodů branku neuznali. Ve 38. minutě už ale hosté přesilovou hru využili bez skrupulí, kombinaci Bauera s Račanským zakončil Sopr – 2:2.

Do třetí třetiny vstoupili obě mužstva jakoby bez obran, na každé straně brankáři řešili několik vyložených šancí. Bohužel doplatili na to hosté, kteří ve 43. minutě zapomněli mezi kruhy volného Koubka a ten bekhendem dopravil puk do jejich svatyně – 3:2.

Od té chvíle se přece jen obě obrany zformovaly, Baník marně dobýjel tu domácí, naopak v čase 55:51 v oslabení dostal čtvrtou branku – 4:2. Tuto situaci ale hosté dokázali po domácích zkopírovat v 58. minutě, když přesilovku využili také. Po asistencích Sopra a Račanského od modré skóroval Bauer – 4:3.
Jenomže čas letěl a ani závěrečná power play už na vyrovnání nestačila.

V sobotu Baník hostí od 17.30 hodin Benešov.

HC Kobra Praha – HC Baník Sokolov 4:3 (2:0, 0:2, 2:1).
Branky: 3. Hybner (Koubek, Sovík), 15. Koubek (Sovík), 43. Koubek (Sovík), 56. Bárta (Pohl, Paris) – 25. Bauer (Račanský, Sopr), 38. Sopr (Bauer, Račanský), 58. Račanský (Bauer, Sopr).
Rozhodčí: Vokřál – Marek, Rybáček. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2 Oslabení: 0:0. Diváci: 38.
Kobra: Malík – Červený, Boháček, Cafourek, Pohl, Pazourek, Icik, Kopejtko – Žáček, Bárta, Paris, Kocman, Jakeš, Slanina, Koubek, Hybner, Sovík, Suchan, Burián, Bláha. Trenér: Miloslav Šeba
Sokolov: P. Jakubal (připraven Makarovič) – Jakubal T., Mudra, Říha, Funk, Diblík, Strýček – Soukup, Vrtek, Dobřemysl, Baar, Závorka, Kašpar, Sopr, Bauer, Račanský. Trenér: Jan Michna