„Jeli jsme tam urvat každý bod. Naše výkony jdou od začátku sezony nahoru. Plní se nám také soupiska hráči, a máme tak z čeho vybírat,“ hledá příčinu zlepšených výsledků manažer Baníku Jaromír Carvan.

Sokolovští byli vůbec prvním celkem, který Milevsku na jeho ledě letos sebral body. Přitom baníkovci to neměli mezi mantinely soupeře právě lehké. „Utkání bylo hodně poznamenané výkonem rozhodčího, kdy jsme dostali dva pětiminutové tresty. Z mého pohledu, i když se k rozhodčím moc nevyjadřuji, tak byly totálně vymyšlené,“ nechápe Carvan.

Sokolovští hokejisté celou situaci, kdy byli velmi přísným metrem posláni předčasně pod sprchy Kuncl a Sopr, nakonec ustáli. „Zvládli jsme to, i když nejhůře nám bylo asi ve druhém pětiminutovém oslabení na začátku třetí třetiny, kdy jsme dostali gól na 4:2,“ zamýšlí se Carvan.

Jenže Baník, jak se letos stává tradicí, nesložil zbraně. Nejprve snížil Soukup na 4:3, v power-play potom vyrovnal Dobřemysl a přišlo na řadu prodloužení. „Vyrovnáním jsme se dostali psychicky nahoru. V prodloužení jsme sice měli asi dvouminutovou klinickou smrt, kdy nám puk létal kolem tyček, potom jsme ale udělali brejk a zápas rozhodli,“ popisuje situaci Carvan a dodává: „Je to cenné vítězství, mužstvo prokázalo ohromnou vnitřní sílu.“

Dnes čeká sokolovské hokejisty další zápas na ledě soupeře. Zajíždějí na zimní stadion do Slaného, kde hraje své zápasy prozatím vedoucí celek skupiny Západ, HC Řisuty. „Bude to těžké, ale soutěž je vyrovnaná, každý může porazit každého a nikde není psáno, že tam nemůžeme znovu vyhrát,“ říká závěrem Jaromír Carvan.