První třetina byla sice hokejově docela kvalitní, neboť obě mužstva předváděla velmi dobrý obranný hokej s rychlými protiútoky, ale co se statistik týká, nebylo v podstatě co zaznamenat. Domácí i hosté měli po jednom vyloučeném, oba kolektivy své přesilové situace nevyužili. Také brankáři měli téměř shodný počet zásahů, oba měli na svém kontě několik těžkých vychytávek. A tak se do šaten po první dvacetiminutovce odcházelo za stavu 0:0.

Druhá třetina byla kopií té první s tím rozdílem, že domácí mužstvo bylo pilnější ve střelbě a tak Jakubal měl v brance hostí trochu více práce. Domácí měli několik vyložených příležitostí, ale buď netrefili branku nebo jim stál v cestě pozorný Jakubal. Na konci 31.minuty měli možnost přesilové hry, ale paradoxně měl při její realizaci více práce domácí gólman. Když už se zdálo, že i druhé dějství skončí bez branek, využili domácí hráči 65 vteřin před sirénou početní převahu, když zakončoval dobrou kombinaci Kašák – 1:0. Po čtyřiceti minutách tedy domácí hráči odcházeli z ledu s jednobrankovým vedením.

Baníkovci se nehodlali s vedením soupeře smířit a třetí třetinu zahájili velmi aktivně, v podstatě v celém jejím průběhu měli více ze hry a tak pro diváka, fandícího hostům, to vypadalo velmi optimisticky. A to zejména, když v 52.minutě využil Baník také přesilovku. To když Sopr přenechal ve středním pásmu puk Vrtkovi, který se s ním moc nemazlil a prudkou střelou z mezikruží nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:1. Jenomže domácí také nelenili a o dvě minuty později šli opět do vedení, když se v mlýnici před hostující brankou nejlépe zorientoval Sedláček – 2:1.

38 vteřin nato se vyvinula stejná situace na druhé straně. Nový výborně zapracoval za brankou domácích, jeho práci pak zúročili Závorka a Kašpar a posledně jmenovaný vyrovnal. Radost hostů ale trvala jen pouhých dalších 32 vteřin, když hosté ve vlastním pásmu byli trestuhodně neorganizovaní a domácí hráč Kos poslal své mužstvo opět do vedení. Sokolovští pak spustili drtivou závěrečnou pětiminutovku, ale nedařilo se jim puk propasírovat přes obrannou hradbu domácích do jejich svatyně. Ani minutová Power Play, kdy domácí byli pod těžkým tlakem Baníkovců, nic nezměnila, naopak 5 vteřin před závěrečnou sirénou se domácí obraně konečně podařilo puk dostat ven ze třetiny a Landa podtrhl konečný účet utkání – 4:2.

Škoda chvilkového zaváhání sokolovských borců v 55.minutě, kdy se lámal chleba, minimálně bod by jim za předvedenou hru určitě slušel. Ve středu 19.10. zajíždějí Baníkovci na horký led do Klatov, v domácím prostředí budou hrát v sobotu 22.10. od 17.30 hodin s Děčínem. (km)