Hokejisté druholigového Baníku Sokolov zakončili ve středu třízápasovou šňůru utkání na hřištích soupeřů výhrou na ledě Klatov. „Byl to těžký zápas, stejně jako ty předchozí v Milevsku a Řisutech. Chtěli jsme z těchto utkání udělat čtyři body a to se nám podařilo. V Klatovech to tentokrát nebylo tak vyhrocené jako v minulosti, hrál se standardní hokej,“ říká na úvod jeden z trenérů Baníku Jaromír Carvan.

Hosté přitom nezačali zápas právě dobře. „Měli jsme špatný vstup do utkání, kdy jsme měli vyloučené hráče, a tím jsme posadili domácí na koně,“ pokračuje Carvan.

Ve druhé třetině již baníkovci prohrávali 3:1, ale zápas otočili. „Lehce zlepšeným výkonem, i když nebyl tak kvalitní jako v Řisutech, jsme vyrovnali na 3:3 a díky přesilové hře v prodloužení, kdy jsme poslali na led to nejlepší, co máme, se nám podařilo vstřelit vítězný gól,“ pochvaloval si dále kouč Sokolova.

Baníku se tak podařil v Klatovech stejný kousek jako předtím v Milevsku, nejprve dotáhnout dvoubrankové manko a v prodloužení urvat výhru. „Mě to velice těší. Myslím, že to svědčí o tom, že kabina táhne za jeden provaz. V tom je rozdíl oproti minulé sezoně, kdy to tak myslím úplně nebylo,“ říká Carvan.

Získané body z venku ale budou muset Sokolovští potvrdit dnes doma s Děčínem, na který se jim ale příliš nedaří. „Za dva roky, co jsem u mužstva, tak šel v Sokolově zápas s Děčínem čtyřikrát do prodloužení a třikrát jsme prohráli. Pokud ale hráči budou plnit naše pokyny, hlavně směrem dozadu, tak bychom to tentokrát měli zvládnout,“ věří Jaromír Carvan.

Zápas začíná dnes, v tradičních 17.30 hodin.