Domácí po dvou třetinách vedli o dvě branky, nakonec o všechny body přišli. „První třetina byla vyrovnaná, v závěru druhé jsme si vypracovali slibný náskok, vedli jsme 3:1,“ ohlíží se za zápasem Jan Michna.

Ve třetí části si však jeho svěřenci zápas prohráli. „Řekli jsme si v šatně, jak to budeme hrát, ale na ledě potom bylo všechno úplně jinak. Předvedli jsme naprosto nepochopitelné zkraty, které soupeř zkušeně potrestal. My jsme neměli prakticky žádné příležitosti,“ neskrýval Michna své zklamání.

V závěru si domácí vzali oddechový čas a zkoušeli při hře bez brankáře alespoň vyrovnat. „Kladli jsme hráčům při „timu“ na srdce, aby vyhráli buly a potom to už stříleli všechno na branku, chodili před gólmana a tam se o to poprali. Bohužel se nám to nedařilo. Soupeř to odehrál dobře, pohlídal si to, a ještě tam měl šance své vedení zvýšit,“ připustil kouč Baníku.

Děčínu se podařilo při power-play Baníku celkem třikrát kotouč vyhodit ze své třetiny, domácí ho vždy dopravili zpět, ale to bylo z jejich strany vše. „Náš tlak byl takový bezzubý. Jak čas plynul, tak hráči byli čím dál víc nervózní. Přeci jenom, otočení výsledku z 3:1 na 3:4 nikomu nepřidá,“ uvažuje Michna, který vidí příčiny porážky jasně.

„Když vedete 3:1 v poslední třetině, tak nemůžete bláznit a lítat ve třech útočnících za branku, propadat za kotouč a tím vytvářet soupeři přesilové situace, které on dokáže potrestat. Bohužel hráči se pod dojmem snadného vedení nechali strhnout hrou,“ říká závěrem.