„Bylo to takové typické utkání, kdy vám nic nejde. Potom co jsme v první třetině z 0:2 srovnali na 2:2, jsme v poslední minutě v přesilovce dostali gól odrazem od naší brusle,“ vrací se k duelu na severu Čech trenér Sokolova Jan Michna.

Navíc trend „vlastenců“ pokračoval i ve druhé části hry, kdy Baník znovu čtyřikrát inkasoval, z toho dvakrát znovu po odrazech kotouče od hráčů Sokolova. „Byly to nešťastné teče,“ litoval Michna.

A Baníku se také postupně začala rozpadat sestava. Nejdříve odstoupil zraněný obránce Zdeněk Formánek, po něm i další bek Michal Šulc kvůli zlomenému noži na brusli. Sokolovští tak měli velké problémy se složením defenzivy. Předčasně pod sprchy ale zamířila kvůli trestům do konce utkání také dvojice Mudra, Soukup. „Sestava se nám úplně rozpadla a výsledek byl nakonec takový, jaký byl,“ říká kouč Baníku.

Sokolov inkasoval nejen tři vlastní góly, ale rozhodčí také zřejmě uznal branku na 5:2, která nebyla. „Na tréninku jsme se o tom bavili s Pavlem Jakubalem. Potvrdil, že to skutečně gól nebyl, kotouč zůstal před čarou. Rozhodčí potom odpískal a domácí hráč ho dotlačil do branky,“ popisuje další smolnou situaci Michna a dodává: „Byl to zřejmě rozhodující moment utkání. Do té doby to bylo celkem vyrovnané, nehráli jsme špatně,“ říká.

Sokolovský tým ale musí hodit celé vystoupení v Klášterci za hlavu. V sobotu totiž čeká baníkovce na domácím ledě Bílina, která je prozatím poslední a na Sokolov ztrácí pouhé dva body.

V prvním vzájemném utkání byli úspěšnější právě hráči Baníku v poměru 4:3. Jenže Sokolovští mají před důležitým zápasem řádné problémy se sestavou. Po měsíci se do Mostu vrátil Vrtek a mužstvo znovu opustil i Jan Bauer, který zamířil do zahraničí. Jistý není ani start Divíška. „Přišli jsme tak o dva centry, nějakým způsobem budeme muset improvizovat,“ ví dobře Michna.

Dnes se také povedou další jednání o případném posílení mužstva z Mostu a Karlových Varů. Ať tak či onak, chtějí domácí získat důležité tři body. „Doma je povinnost se o to poprat a urvat body, i když to nebude nějaké krásné utkání,“ má jasno Jan Michna.