Domácí střídačka postrádala hned několik hráčů. Bauera, který odešel do Švýcarska, Vrtka, jemuž skončil měsíční střídavý start, a Divíška, ten opět hájil barvy Mostu. Při absenci centrů se tak vrátili na své původní posty v útoku Jakubal a Formánek. Příležitost dostali karlovarští junioři Šik, Funk a také Chodounský.

Baník začal utkání sice lépe, ale již ve 2. minutě musel Jakubal likvidovat brejk Salače. V 6. minutě již šli hosté do vedení střelou Kunrta od modré čáry, 0:1. Hned po buly mohl srovnat Soukup, který si našel cestu mezi obránci až před Pospíšila, ale jeho střelu vytěsnila lapačka gólmana.

Domácím se podařilo vyrovnat v 15. minutě Mudrou, který si vybruslil gólmana a parádně tak zakončil do opuštěné branky povedenou kombinaci Dobřemysla, Soukupa a Formánka, 1:1. Celkově však první část hry příliš hokejové krásy nepřinesla a hosté se zkušenými harcovníky v sestavě ukázali, že nebudou snadným soupeřem.

Do druhé třetiny domácí přeskupili sestavu, začali točit pouze dva střední útočníky a to přineslo zlepšení hry. Baníkovci začali soupeře přečíslovat, ale šance Chodounského, Závorky ani Sopra branku nepřinesly. Ve 25. minutě předvedli naopak Bílinští, jak se popasovat s produktivitou, když domácí zaváhání potrestal Kýhos, 1:2.

Naštěstí pro domácí bylo po necelých dvou minutách srovnáno. Přihrávku Mudry přetavil ve vyrovnání Soukup, který již několik vteřin předtím nastřelil horní tyčku.

A ve 32. minutě bylo ještě veseleji. Po několika závarech Bíliny, při kterých předvedl robinsonádu gólman Jakubal, tečoval střelu Dobřemysla od modré čáry druhý z Jakubalů, Tomáš, a Baník v zápase poprvé vedl. Patnáct vteřin před sirénou však hosté využili přesilovou hru a srovnali na 3:3.

A krátce po zahájení třetí třetiny domácí dokonce prohrávali, když se ve 44. minutě protáhl kolem pravého mantinelu až před Jakubala Nedrda a jeho nepříliš povedená střela sokolovskému brankáři propadla do klece, 3:4. Navíc v 50. minutě připojili po dalším obrovském závaru na brankovišti Baníku Bílinští pátou branku, jejímž autorem byl Szakal.

A s Baníkem to nevypadalo vůbec dobře. Po 22 vteřinách však snížil Mudra, který při přesilové hře tečoval střelu Kuncla, 4:5.
Domácím zbývalo na vyrovnání deset minut, jenže tento čas výrazně zkrátila oslabení. V 53. minutě hrál Baník v šesti, v 56. minutě odešel na trestnou lavici také Diblík.

V samotném závěru se ale domácí přesto dostali k šanci na vyrovnání stavu. V čase 58:18 totiž vybojoval přesilovou hru Soukup a Baník se usadil v útočné třetině. Hned po buly však rozhodčí vyloučil Mudru, který ještě obdržel trest do konce utkání za seknutí dalšího hráče Bíliny.

V čase 58:22 se tak vhazovalo znovu před Jakubalem, ale Soukup rychle zavezl kotouč do útočné třetiny a sokolovský gólman rychle spěchal na střídačku. Navíc v čase 58:59 putoval na trestnou lavici i bílinský Machulda. Baník tak odehrál závěrečnou minutu, i když bez brankáře, tak přece jen v početní výhodě pět proti třem. Domácí borci však z této výhody nic nevytěžili. Hosté nejenže dvakrát vyhodili kotouč ze svého obranného pásma, ale dvě vteřiny před koncem ho také dopravili do domácí branky.

HC Baník Sokolov – HC Draci Bílina 4:6 (1:1, 2:2, 1:3).
Branky: 15. Mudra (Soukup, Formánek), 30. Soukup (Mudra, Dobřemysl), 32. T. Jakubal (Dobřemysl, Diblík), 50. Mudra (Šulc, Dobřemysl) – 6. Kunrt (Urban), 28. Kýhos, 40. Kříž (Urban, Kunrt), 44. Nedrda, 50. Szakal (Urban, Müller), 60. Havlůj (Nedrda, Urban).

Rozhodčí: Šmíd - Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:7, navíc Mudra (SOK) 5 + do konce utkání, Machulda (BIL) do konce utkání. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: nezjištěno.

Sokolov: P. Jakubal (připraven Makarovič) – Mudra, Kuncl, Říha, Funk, Diblík, Šik – Soukup, Formánek, Dobřemysl, Sopr, Račanský, Nový, T. Jakubal, Chodounský, Závorka. Trenéři: Jan Michna, Jaromír Carvan.

Bílina: Pospíšil – Müller, Havlůj, Pozdněna, Kunrt, Jirkovský, Zeman, Výrut, Kabeláč – Szakal, Machulda, Kýhos, Salač, Urban, Kříž, Nedrda, T. Přeučil, Příhoda, Lhotka, Švácha, Hrubant. Trenéři: Miroslav Kanis.