„Věděli jsme, že to utkání bude těžké, nakonec se to potvrdilo. Byl to vyrovnaný zápas. Podle mě zvítězil šťastnější soupeř,“ říká k duelu trenér Baníku Jan Michna.

První třetina se Baníku příliš nevyvedla, druhá již byla daleko povedenější. „Stáhli jsme hru na dva centry. To se ukázalo jako správné, protože Venca Dobřemysl, dneska náš nejlepší hráč, se dostal do tempa a hru i mužstvo táhl. Zařídil dva nebo tři góly, bohužel nikdo další na něj nenavázal,“ pokračoval Michna.

Domácí mohou litovat právě druhé třetiny, ve které sice otočili skóre, ale zahodili další příležitosti. „Měli jsme tam tři čtyři vyložené šance, bohužel jsme nedali,“ litoval kouč Baníku.

V závěrečné části potom hosté strhli znovu výhru na svou stranu a přidali i pátou branku. „Utkání rozhodl čtvrtý gól. Byl nešťastný. Ale stalo se,“ smutnil Michna.

Baníkovci dokázali ještě snížit, ale vyrovnání nepřinesla ani závěrečná power– play podpořená přesilovou hrou. „Závěr byl už jen boj kdo s koho a nám se to nepodařilo. Hráči chtějí, jsou plní emocí, ale nedaří se a závěr tomu potom odpovídal,“ popisuje Michna.

Sokolov trápí především úzký kádr. „Nemáme kam sáhnout, nemáme ani počet hráčů, který bychom potřebovali,“ říká kouč Baníku. Po Bauerovi a Vrtkovi v mužstvu končí i Kuncl. „S Bílinou odehrál poslední zápas, byl to náš nejlepší obránce. Za něj bohužel také nemáme náhradu,“ krčí rameny Michna.

Sestavu sice v sobotu doplnili karlovarští junioři, ale to zřejmě stačit nebude. „Odvedou to, co od nich očekáváme. Nemůžeme ale od nich chtít, aby rozhodovali zápasy, teprve začínají hrát mužský hokej, nabírají zkušenosti,“ dodává sokolovský trenér.

Vhodné doplnění mužstva bude zřejmě pro další utkání klíčové. „Pokud se nám nepodaří najít adekvátní náhradu, tak budeme mít asi problém. Potřebujeme zkušené hráče, co jsme tady měli,“ říká Jan Michna závěrem.