Jednoznačný výsledek, ale přece jen se podívejme na okolnosti, za kterých Baník v Děčíně nastupoval. „Do Děčína jsme přijeli zhruba dvě hodiny před utkáním, bohužel jsme nedostali šatnu. Čekali jsme na ni hodinu a čtvrt. To samo o sobě bylo nezvyklé a hráčům to nepřidalo,“ přibližuje trenér Jan Michna.

Nejen podivné čekání, kvůli kterému byl začátek utkání nakonec posunut, ale na výkonu Sokolova se také znovu projevil nedostatek hráčů. „Zase nás bylo pouze dvanáct. V pátek si na tréninku zlomil ruku Roman Kašpar, Petr Nový má dlouhodobě zraněná třísla a z utkání odstoupil. Hráči z Mostu s výjimkou Brožovského a Výruta kvůli nemocem a zraněním rovněž nepřijeli,“ vypočítá Michna ztráty.

Přesto baníkovci drželi na severu Čech se soupeřem dlouho krok. „V první třetině jsme dostali docela nešťastný gól z přesilovky. Do té doby jsme docela dobře bránili, měli jsme tam nějaké protiútoky. Ve druhé části za stavu 1:0 jsme nedali vyloženou šanci,“ litoval kouč Baníku.

Nakonec ale Baníku logicky došly síly. „Děčín hraje zřejmě jako jediný ve druhé lize na kompletní čtyři pětky a bylo asi otázkou času, kdy nás převálcují. Ve 35. minutě dali dvě rychlé branky a ve třetí nás přejeli. Hráči již nedokázali regenerovat, únava se kumulovala. Kdybychom vydrželi, bylo by to i proti přírodě,“ uvědomuje si Jan Michna závěrem.