Teď však na Baníku musí spolknout jednu hořkou pilulku. Do hornického města totiž přichází na výpomoc trojice hráčů právě z Klášterce a mezi nimi také nenáviděný útočník Martin Hartman. Sokolovským divákům se představil poprvé v nedělním utkání s Jabloncem a v prvním útoku Baníku nejen přesvědčoval o svých kvalitách, ale na ledě také pořádně „makal“. Navíc čtyřiadvacetiletý útočník předvedl několik ostrých zákroků, ostatně tak si ho také fanoušci pamatují z dresu Klášterce.

Jak jsi viděl dnešní výhru nad Jabloncem?
Konečně jsme se vyvarovali chyb v obranné hře. Nebyli jsme zbytečně vylučovaní. Hráli jsme disciplinovaně a celý zápas jsme byli lepší.

V utkání jste ale prohrávali 0:1 a museli výsledek otáčet…
Naštěstí jsme se semkli, hráli jsme jako tým. Myslím, že se od tohohle zápasu odrazíme a budeme hrát už jenom pořád lépe.

Dokdy budeš v Sokolově působit?
Zatím do konce ledna, potom uvidíme, jak se domluví kluby.

Co jsi tomu říkal, že máš jít pomáhat právě do Sokolova?
Každý ví, že je tady ta veliká rivalita mezi Kláštercem a Sokolovem a u sokolovských diváků nejsem moc oblíbený. Myslím ale, že diváci byli dneska super. Nedávali najevo, že jsem tady hrál dřív proti nim nebo něco podobného, takže to proběhlo v pohodě.

Přesto se objevila v Sokolově nevole vůči hráčům z Klášterce a Mostu, kteří zde působí. Navíc si sem údajně přijíždíte zápasy pouze odbruslit….
Já myslím, že jsem jim dneska ukázal, že se na to nevykašlu. Mně je jedno, jestli hraju v Klášterci, v Pardubicích, nebo v Sokolově. Tam, kde hraju, chci odvést stoprocentní výkon. Doufám, že jsem o tom diváky dneska přesvědčil.

Ve středu hrajete na pražské Kobře, co bude důležité pro úspěch v tomto utkání?
Hlavně naše defenziva. Kobra je nevyzpytatelný soupeř. Někdy hrají dobře, někdy špatně. Hlavně tam mají špatný stadion, ten musíme porazit nejdříve. A nesmíme se nechat vylučovat, když budeme hrát v pěti, tak můžeme porazit i Klášterec.

Co ti vadí na tamním stadionu?
Mně se tam hraje vždycky špatně, protože tam nejsou žádní diváci, de facto tam chodí jenom rodiče. Je to tam malinký, je tam tma. Je tam prostě všechno špatně.

Jak se ti hraje s Vencou Dobřemyslem a Honzou Soukupem?
Já doufám, že jim to moc nekazím. Hráli jsme spolu teprve druhý zápas, myslím, že to nebude tak špatný. Chce to čas, abychom o sobě na ledě věděli víc.