Začátek utkání hosté ale zvládli dobře, již během první minuty řešil domácí brankář Malík tři pokusy sokolovských o úvodní branku, vždy ale zasáhl úspěšně. Baníkovci dobře bruslili a obrana Kobry byla plně zaměstnána. V čase 4:44 Vybojoval na obranné modré puk Výrut, přehnal se přes celé hřiště a tvrdou střelou poslal hosty do vedení – 0:1.

I v dalších minutách byli hosté aktivnější a nic nenasvědčovalo tomu, co že si to budou číst na světelném ukazovateli v 60. minutě při odchodu z ledu. V 10. minutě se rozjel ve středu hřiště nejagilnější hráč domácích Borovanský a byl úspěšný jak v situaci jeden na jednoho, tak i při blafáku na gólmana – 1:1.

Domácí tento vstřelený gól povzbudil a hra se vyrovnala. Mezihra Baníku byla stále dobrá, ale začaly se objevovat drobné chyby v rozehrávce, zvláště ve vlastní třetině. V polovině 16. minuty byli hosté za takovou chybu v rozehrávce potrestáni a Kobra šla do vedení – 2:1.
Poté měli domácí výhodu přesilové hry. Baníkovci ji ubránili, ale v momentě, kdy potrestaný Formánek skočil na led, nikým neobsazený domácí hráč Paris zvýšil na 3:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do šaten.

Druhá třetina již nebyla ze strany hostů vůbec dobrá. Jejich sebevědomí bylo po dvou inkasovaných brankách v závěru první třetiny téměř na nule, bohužel nikdo neměl na to, vzít odpovědnost na sebe a pokusit se výsledek otočit.

Naopak objevila se hluchá místa, kterých domácí uměli dokonale využít. V rozmezí 27. až 29 minuty inkasovali sokolovští hned dvakrát a rázem to bylo 5:1. Pak přece jen svitla naděje, když Račanský za brankou domácích vybojoval puk, předložil ho Novému, který snížil na 5:2.

Chvíli na to měl superpříležitost Sopr, ale sám před domácím brankářem neuspěl. Že stále platí nedáš – dostaneš se hosté mohli přesvědčit záhy, když z protiútoku zvýšil domácí Kocman na 6:2. Po dalších 29 vteřinách provedl zřejmě úplně rozhodující úder domácích Paris – 7:2. A tak, jak to v hokeji chodí, místo snížení na 5:3 či 5:4 odcházeli hosté do šatny po 40.minutách s již těžko řešitelným pětigólovým mankem.

Hosté, zdecimovaní vývojem utkání, již v poslední dvacetiminutovce neměli ani na zkorigování nepříjemného stavu, ba naopak dvakrát v krátkém sledu inkasovali po dvou brankách a vypili si svůj kalich hořkosti úplně do dna.

Baníkovské srdce několika přítomných příznivců Sokolova dostalo pořádně zabrat a tak nezbývá nic jiného, než ve vánoční přestávce zmobilizovat síly, potrénovat a po Novém roce vyvinout veškeré možné úsilí na cestě k odpoutání se z posledního místa tabulky.
Prvním takovým krokem může být vítězství v nejbližším mistrovském utkání v neděli 8. ledna 2012, kdy Baník na svém ledě hostí od 17.00 hodin mužstvo HC Vodní lvi Benešov.

HC Kobra Praha – HC Baník Sokolov 11:2 (3:1, 4:1, 4:0).

Branky: 10. Borovanský (Paris), 16. Čtveráček (Borovanský, Paris) 19. Paris (Bárta, Borovanský), 27. Jakeš (Kocman, Žáček), 29. Palaščák (Milfait),40. Kocman (Jakeš, Žáček), 40. Paris (Borovanský), 47. Palaščák (Sovík, Milfait), 50. Žáček, 56. Bárta, 57. Paris (Bárta, Borovanský) – Výrut, 29. Nový (Račanský).

Rozhodčí: Dundr – Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 3 – 2 navíc Sovík (KOB) 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 27.
Baník: Melichar (Francisko) – Koblitz, Mudra, Formánek, Šulc, Brožovský, Diblík, Maděra – Soukup, Příhoda, Hartman, Sopr, Nový, Račanský, Závorka, Výrut, Chodounský. Trenéři: Michna Jan, Carvan Jaromír.