Po dvou domácích porážkách se barážová série, hraná na čtyři vítězná utkání, přesunula do Znojma. A třetí utkání se mělo také ukázat jako zřejmě rozhodující. Mužstvo Baníku bylo sice silně otřesené, ale případná výhra mohla snížit stav série na 1:2 a pátý zápas by se hrál opět v Sokolově.

Baník ale čekala velmi těžká úloha. Celé Znojmo prožívalo obrovskou euforii. Stadion hlásil na třetí zápas vyprodáno, 6 500 diváků. Nutno podotknout, že hosté požívali na jihu Moravy zvláštní úcty. Pokud byli ve Znojmě hokejisté či fanoušci hornického týmu identifikováni, dočkali se od domácích uznalého pokyvování či přátelského poplácání po zádech. Sokolovský hokej měl přes barážové obtíže přece jen velmi dobrý zvuk a Znojmáci dávali svou dobrosrdečnost najevo.

#youtube/watch?v=3-_l4uUevHo&feature=related

V Sokolově se před třetím zápasem věřilo, že se snad mužstvo konečně sebere a na ledě soupeře bude hrát přece jen uvolněněji než před domácími diváky. Omyl. Třetí zápas přinesl rozřešení dřív, než se čekalo. Ve 2. minutě inkasovali baníkovci poprvé. V 7. minutě přidali domácí druhou branku, a když v 15. minutě zvýšili Znojemští Orli na 3:0, bylo prakticky po zápase. Účet první třetiny ještě podtrhl v 19. minutě čtvrtou brankou Kastner, navíc při vlastním oslabení.

Ve druhé třetině nahradil Kněžického v brance Baníku poprvé v baráži Škarda, stažen ze hry byl kapitán Baďouček, kterého nahradil Václav Benák, na led se dostali také další junioři, mezi nimi Zdeněk Sopr nebo Roman Hruška. Rozhodnutý zápas se ale již jen dohrával. Baníku se podařilo snížit na konečných 5:1 až v 54. minutě Kajerem.

Stav série 0:3 nevěstil nic dobrého. Naděje sice umírá poslední, ale ta sokolovská se již nacházela ve stavu klinické smrti.

3. zápas/ SK Znojemští Orli HC Baník CHZ Sokolov 5:1.

Branka Baníku: Kajer (asistence Sopr).