Za stavu 0:3 na zápasy čekal hokejisty Baníku druhý zápas na ledě Znojma. A atmosféra na znojemském zimním stadionu nevěstila nic dobrého. Dlouho před začátkem utkání se v ochozech tísnilo rekordních 7 000 diváků a šampusy v rukou domácích příznivců a bujará nálada vyjadřovaly logické očekávání ukončení celé série.

V sokolovském dresu již chyběl mladý obránce Benák, který byl trochu nepochopitelně poslán zpět do Prahy. A další pohled na sokolovskou sestavu, kde dostal poprvé od začátku zápasu příležitost gólman Škarda, spolu s juniory Soprem, Holejšovským, Bobeničem a Romanem Hruškou, odsouval duel někam do roviny pouhé formality.

Jenže junioři přinesli oživení a bojovný výkon Baníku, u některých hráčů na hranici pravidel, slavil dlouho úspěch. Již v první třetině putoval sice předčasně za ruční výměnu názorů pod sprchy Kajer, ale ve 14. minutě se baníkovci dokonce ujali vedení. Při vlastním oslabení ujel Polesný a jeho pokus dorazil do domácí klece dojíždějící Čejka. Znojmu se podařilo využitou početní výhodou sice ještě v první části srovnat stav, ale hosté dál drželi postupové oslavy Orlů na řetězu.

Sokolovští hokejisté dokázali odolávat až do závěru druhé třetiny, kdy Škarda podruhé kapituloval při jedné z četných přesilových her Znojma. Naděje na přesunutí celé série zpět do Sokolova žila ještě v úvodních deseti minutách třetí třetiny, poté však zvýšil již na 3:1 zkušený Brázda a fanoušci začali slavit. V utkání dohrávaném za probíhajících mexických vln přidali Orli ještě další dvě branky.

Sestup z první ligy se tak po sedmi letech stal realitou a znovu se dostaly ke slovu spekulace o podplacení některých aktérů na domácí straně. Podobná nařčení se nepodařilo nikdy potvrdit, nicméně hořká pachuť přetrvala až do dnešních dní.

4. zápas: SK Znojemští Orli HC CHZ Baník Sokolov 5:1.

Branka Baníku: Polesný.

Sestava Baníku: Škarda R. - Hruška, Bobenič, Rybář, Paveza, Rampa, Dlouhý, Mudra - Sopr, Holejšovský, Kajer, Kormunda, Šanda, Vogeltanz, Šindelář, Polesný, Zubanič, Čejka.