Jak bylo avizováno, k nedělnímu domácímu zápasu nastoupili hokejisté Baníku posíleni hned o devět hráčů z Mostu a Klášterce, kteří budou v Sokolově působit do konce sezony. Přestože sokolovští hráči ovládli první třetinu a vytvořili si tříbrankový náskok, body museli zachraňovat až v závěrečné power-play. Dramatický zápas dospěl poté až k samostatným nájezdům, kde baníkovci vydolovali druhý bod. Dvoubodová výhra je přesto ztrátou, kterou ještě umocnila nečekaná výhra Bíliny na ledě Klášterce.

Baník začal utkání ve velkém stylu. Hned v první minutě zatopila Vodním Lvům první útočná formace Baníku. Soukup však pálil těsně nad horní tyčku, Vrtkův pokus sice prošel mezi betony Holeše, ale skončil těsně mimo branku. V 5. minutě byl již úspěšnější Slavíček, který prakticky do prázdné branky zakončil parádní akci po spolupráci s Hartmanem a Šulcem, 1:0. Hosté při dalších šancích Baníku odolali, ale pouze minutu a půl, poté zaúřadoval znovu Slavíček a jeho střela z levého kruhu skončila v brance Benešova.

Ve 13. minutě potom přidal třetí branku Sokolova Vrtek, kterého poslal do brejku Kuncl. Navíc v 16. minutě, při vlastním oslabení, se řítil na gólmana Benešova osamocený Hartman, ale kotouč zůstal po jeho zakončení ležet několik centimetrů před brankovou čarou.

Ve druhé části hosté již po 17 vteřinách hry snížili z trestného střílení Žohou. Ve 25. minutě ale vrátil Baníku tříbrankové vedení Soukup, kterému vrátil do jízdy puk na modré čáře číhající Vrtek, 4:1.

Jenže ve 32. minutě domácí chybovali při vlastní přesilové hře a Kaňka snížil na 4:2. Domácí poté své akce několikrát překombinovali, a tak přišli ke slovu znovu hosté. Ve 37. minutě ještě likvidoval brejk Benešova Jakubal. Ve 39. minutě ale již sokolovský gólman nedosáhl na puk při početní výhodě hostí, 4:3. Benešov, podporovaný skupinou svých fanoušků, se tedy postupně vrátil do hry, ale to „nejlepší“ mělo teprve přijít ve třetí třetině.

Ve 45. minutě totiž využili hosté další přesilovku Strnadem, a po dalších 40 vteřinách poslal Drda dokonce Benešov do vedení, 4:5. Domácí střídačka na situaci zareagovala oddechovým časem a Jaromír Carvan svým svěřencům řádně domlouval. Poté se Sokolovští vrhli do hry se snahou o zvrácení nepříznivého stavu. Hosté dlouho odolávali, naopak jejich výpady musel znovu likvidovat Jakubal v domácí kleci. Ve strhujícím závěru potom přece jen srovnal 64 vteřin před třetí sirénou kapitán Václav Dobřemysl při hře bez brankáře, 5:5.

I závěrečná minuta základní hrací doby však přinesla mnoho vzruchu. Nejprve neprotlačil kotouč do branky Benešova Kuncl, poté se musel předvést Jakubal proti osamocené dvojici hostí a nakonec v poslední vteřině neuspěl ani Soukup, který již nedokázal zasunout kotouč, povalující se po jeho střele nékde na brankové čáře, do branky.

Rozřešení nepřineslo ani následné řádně dramatické prodloužení, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich dominovali baníkovci. Jakubal si poradil se všemi třemi nájezdy, a domácím tak stačila přesná trefa Soukupa a nastřelená horní tyčka Vrtka.

HC Baník Sokolov HC Vodní Lvi Benešov 6:5sn (3:0, 1:3, 1:2 0:0, 1:0).

Branky: 5. Slavíček (Šulc, Hartman), 6. Slavíček, 13. Vrtek (Kuncl), 25. Soukup (Vrtek), 59. Dobřemysl (Koblitz), 65. Soukup (rozhodující nájezd) 21. Žoha (TS), 32. Kaňka (Verbík, Toužimský) 39. Žoha (Vacek, Kaňka), 45. Strnad (Holánek, Zeman), 46. Drda (Zeman).

Rozhodčí: Šmíd Belko, Hynek. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 430.

Sokolov: P. Jakubal (připraven Makarovič) Kuncl, Koblitz, Brožovský, Šulc, Mudra (41. T. Jakubal), Diblík Soukup, Vrtek, Dobřemysl Hartman, Divíšek, Slavíček Sopr, Novotný, Račanský. Trenéři: Jan Michna, Jaromír Carvan.