„V čase 59:48 jsme skočili do pěti, ale vyrobili jsme zakázané uvolnění. Vhazovalo se tak v našem obranném pásmu. Soupeř místo toho, aby závěr takticky uhrál, se snažil vyhrát buly. To se mu nepodařilo, my jsme se jednou rychlou přihrávkou dostali do jejich třetiny. Ještě jsme je zamkli a v poslední vteřině se nám podařilo vyrovnat,“ popisuje zajímavý moment trenér Jan Michna.

V prodloužení nakonec Baník prohrál. „Rozhodčí to tam vzal znovu do ruky, vyloučil nám tam hráče, doteď nevím za co. Znovu jsme to riskli a snažili se útočit i ve třech, bohužel nám propadla jedna přihrávka a domácí toho využili ke vstřelení vítězného gólu,“ litoval Michna.

Přesto na sokolovské straně může vládnout spokojenost. „Podali jsem výborný výkon, hráči zaslouží od brankáře po poslední levé křídlo pochvalu,“ pokyvuje spokojeně kouč Baníku.

Sokolovští hokejisté tak hráli již potřetí v řadě prodloužení. „Je to tím, že jsme bojovníci. I teď ve Slaném jsme to nevypustili a hráli až do poslední vteřiny,“ míní Michna.

Díky prohře Benešova i Bíliny ztrácí Baník v tabulce již pouze čtyři body na příčku zaručující záchranu druhé ligy. „Bude teď hodně záležet na dalších dvou kolech. My jedeme ve středu do Klatov a já věřím, že tam zase nějaký bod uděláme. V neděli máme potom doma Děčín a tam se budeme muset předvést v lepším světle, než jsme se zatím doma předváděli, a získat tři body. Navíc v tomhle víkendovém kole hraje Bílina právě s Benešovem,“ vypočítává Michna.

Ve středečním utkání na ledě Klatov by měli být k dispozici vyjma obránce Jiřího Mudry, který zatím s mužstvem nepokračuje, všichni hráči, včetně Divíška