„Bylo to jednoznačně naše nejhorší utkání sezony v domácím prostředí. Na naší straně nebyl jediný hráč, který by zasloužil pochvalu, nedařilo se nikomu, z naší strany to byl velice slabý výkon,“ poznamenal k nedělnímu vystoupení svých svěřenců trenér Baníku Jan Michna.

Utkání se zřejmě definitivně zlomilo na začátku třetí třetiny. „Rozhodla to přesilovka pět na tři, kterou jsme měli celé dvě minuty. My jsme tam nevystřelili, naopak jsme dostali branku. To se nesmí stát, je to nejhrubší chyba, která se může udát,“ láteří Michna, který také odmítá, že by za nepovedeným vystoupením byla nesehranost týmu.

„To, že se scházíme pouze o víkendu, není úplně pravda. Určitá nesehranost může sehrát svou roli, ale my tady máme tak zkušené hráče, že tadyto by jim vůbec nemělo vadit. Když přijdou, musí hrát na tom postu a se spoluhráči, které jim určíme. Tadyto příčina nebude.“

Baník se tak šest kol před koncem dostal znovu do nelichotivé situace. „Bohužel stalo se a nám teď nezbývá než bojovat dál o další body,“ burcuje kouč Sokolova.

Jenže příští zápas čeká hornický tým v neděli na ledě Klášterce, který baníkovci neporazili dlouhá léta. „Teď máme dva dny pauzu, tak doufáme, že si hráči odpočinou, že si to hlavně srovnají v hlavách. Hráči už jsou v křeči z přemíry snahy a to jsou ty atributy, které je teď svazují,“ říká Jan Michna závěrem