Po porážce v Klášterci narostla ztráta Baníku na 9. místo zaručující záchranu druhé ligy již na devět bodů. „V žádném případě není ještě nic ztraceného, máme docela dobré rozlosování, na rozdíl třeba od Bíliny,“ říká trenér Sokolova Jaromír Carvan, jehož svěřence čeká právě dnes klíčový duel s Bílinou. „Uděláme všechno pro to, abychom získali tři body a závěr soutěže ještě zdramatizovali,“ slibuje Carvan.

Poslední vzájemný duel v Bílině byl řádně vypjatý a jiné to zřejmě nebude ani dnes. „Utkání rozhodne jediná věc, a to je disciplína našeho mužstva. Myslím, že oni tak disciplinovaní nebudou. Už u nich, kdy se to na konci porvalo, tam měli během zápasu více problémů. Musíme mít chladnou hlavu a využít případné přesilovky,“ připomíná kouč Baníku.

Jenže právě přesilové situace se sokolovským hokejistům příliš nedaří. „Včera jsme tady měli všechny hráče, včetně těch z Mostu, a věnovali tomu prakticky celý trénink,“ přibližuje Carvan.

Hlavním faktorem bude ale znovu psychická odolnost hráčů. „Mužstvo teď máme dobře poskládané, ale kluci vědí, že v každém zápase musí, a to je samozřejmě vždy strašně těžké i s kvalitou Divíška, Vrtka, Soukupa nebo Dobřemysla,“ uvědomuje si lodivod Sokolova.
Absentovat dnes bude pouze Martin Hartman, který se vrátil do Klášterce.