Sokolov - Pak že to nepůjde. Hokejisté Baníku konečně zabrali a na domácím ledě vyprovodili Bílinu rovnou devíti góly. Navíc Benešov prohrál na Kobře, a tak přece jen ožila naděje na záchranu. Na deváté místo Baník ztrácí čtyři kola před koncem soutěže šest bodů, přičemž právě benešovské hokejisty přivítají Sokolovští v domácím prostředí.

Po událostech v posledním vzájemném duelu v Bílině, kde přišly na řadu pěsti, se čekalo ve středu na sokolovském zimním stadionu řádně vyhecované utkání. Domácí však udrželi nervy na uzdě a přes podivný metr hlavního sudího hráli velmi disciplinovaně.

V úvodu zahrozili několikrát hosté. Jejich nebezpečné šance však pochytal Jakubal. Postupně se ale stále více začali prosazovat domácí. A v 10. minutě strhli vedení na svou stranu, když parádně využili přesilovou hru. Po spolupráci s Dobřemyslem a Vrtkem zakončoval Kuncl, 1:0. Sokolovští ale měli i další šance, již předtím neproměnil brejk Vrtek, ve 13. minutě stejnou příležitost ani Dobřemysl a v 17. minutě zakončil epizodu samostatných nájezdů neúspěšně Divíšek. V závěru zatopil před brankou Draků znovu první útok Baníku, ani Dobřemysl a vzápětí Soukup však kotouč za záda Brzobohatého nedostali.

Ve druhé třetině již byli baníkovci úspěšnější. Po 45 vteřinách si vyměnili kotouč při rychlém protiútoku Divíšek s Dobřemyslem a sokolovský kapitán se radoval ze vstřelené branky, když puk se štěstím zapadl do klece. O necelé dvě minuty později to bylo již 3:0. Při přesilové hře a dalším signalizovaném vyloučení se trefil z pravé strany nenápadným pokusem Vrtek.

Jenže ani to nebylo vše. Brejk hostujícího Kunrta nejdříve vychytal Jakubal. A po dalších šancích sokolovských hráčů se nakonec v závěru druhé dvacetiminutovky s góly roztrhl pytel. Domácí přidali ještě tři branky a stačily jim k tomu přesně čtyři minuty. Ve 36. minutě se trefil z dorážky Novotný. Ve 37. minutě se prosadil na brankovišti Divíšek a ve 40. skóroval při vlastním oslabení znovu Vrtek, když dokončil neúspěšný brejk Formánka po přestálém dvojnásobném oslabení.

Na začátku poslední části hry se podařilo hostům přece jen snížit na 6:1. Ve 47. minutě ale přišli ke slovu znovu domácí. Soukup si zpracoval dlouhou přihrávku Šulce, vyhnul se obránci a zasunul kotouč za Fikrta. V 51. se zapsal do střelecké listiny také Petr Račanský, po rychlém přiťuknutí Příhody. Domácí kanonádu potom uzavřel Sopr v 53. minutě 9:1.

Hosté ještě v závěru výsledek korigovali dvěma brankami, když jednou využili přesilovou hru.

Sokolovští hokejisté tak sice nevyslyšeli skandování tribun „deset, deset“, ale přesto diváci po delší době odcházeli ze zimáku spokojeni.

HC Baník Sokolov - HC Draci Bílina 9:3 (1:0, 5:0, 3:3).

Branky: 10. Kuncl (Dobřemysl, Vrtek), 21. Dobřemysl (Divíšek, P. Jakubal), 23. Vrtek (Kuncl), 36. Novotný (Nový, Račanský), 37. Divíšek, 40. Vrtek (Formánek, Příhoda), 47. Soukup (Kuncl), 51. Račanský (Příhoda), 53. Sopr (Vrtek, Příhoda) 41. Hrubant (Salač, Urban), 56. Machulda (Szakal), 59. Krátký (Salač, Urban)

Rozhodčí: MUDr. Šmíd Hynek, Belko. Vyloučení: 8:5, navíc Pozdněna (BIL) 10 min. OT, Švácha (BIL) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 289.

Sokolov: P. Jakubal (připraven Makarovič) Koblitz, Kuncl, T. Jakubal, Brožovský, Formánek, Funk Soukup, Divíšek, Dobřemysl Sopr, Vrtek, Příhoda Nový, Novotný, Račanský. Trenéři: Jan Michna, Jaromír Carvan.